جاذبه‎هاي گردشگري قزوين
کد خبر: 98586
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
جانشين ستاد هماهنگي سفر استان خبر داد
شاخص : جانشين ستاد هماهنگي خدمات سفر استان قزوين از رشد 25 درصدي بازديد مسافران نوروزي از جاذبه‌هاي گردشگري استان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی با اشاره به بازدید حدود ۲ میلیون مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری استان اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

جانشین ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قزوین اعلام کرد: این استان دارای یک‌هزار و ۳۰۴ اثر ثبت شده تاریخی در فهرست آثار ملی است که کمتر از یک درصد از مساحت کشور را در برگرفته است.

این مسئول همچنین از اقامت ۲۷۰ هزار مسافر و گردشگر در مدارس، هتل ها، مهمانسراها و کاشانه های گردشگری خبر داد و گفت: این میزان رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

حبیبی عنوان کرد: یک هزار کلاس درس و یک هزار و ۵۰۰ تخت در مهمان پذیرها و هتل ها به منظور اسکان مسافران فعالیت داشتند و ۳۵ مجتمع خدماتی بین راهی و ۱۰۰ توقفگاه نیز خدماتی را به مسافران ارائه کردند و ۱۳۲ جایگاه عرضه سوخت هم در این مدت به صورت شبانه روزی با ظرفیت کامل فعال بود.

وی با بیان اینکه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه جاری بالغ بر هفت میلیون خودرو وارد استان شدند افزود: محورهای قزوین- کرج، قزوین- رشت و قزوین- زنجان پرترددترین محورهای استان بودند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار