رشد 35 درصدی ثبت‌نام کنندگان اربعین حسینی در قزوین
کد خبر: 118463
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۷
استاندار قزوین خبر داد
شاخص : استاندار قزوین از رشد 35 درصدی ثبت‌نام مردم استان در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی روز گذشته در جلسه ساماندهی زائرین اربعین حسینی اعلام کرد: تا کنون ۱۳هزار و ۵۰۰ نفر از مردم استان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته است.

استاندار قزوین مراسم پیاده روی اربعین را نمونه ای از مدیریت اسلامی-شیعی دانست و خاطرنشان کرد: ما به مدیریت حج توسط آل سعود معترض بوده و با مدیریت صحیح، دقیق و با کیفیت این مراسم به آنها نشان خواهیم داد که برگزاری چنین حرکت های بزرگی به مدیریت اسلامی نیازمند است.

این مسوول با بیان اینکه سرویس دهی به مسافران در شهرهای مرزی دشوار است، گفت: باید آمادگی کاملی برای ارائه خدمات لازم به مسافران اربعین حسینی داشته باشیم تا در حمل و نقل و به کارگیری اتوبوس ها با مشکل روبرو نشویم.

احمدی رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان هم در این جلسه با اشاره به برقراری امنیت زائران، تصریح کرد: برای ایجاد امنیت زائران ۶۵ دوربین در مسیر پیاده روی کار گذاشته شده است و ۱۵ نفر هم زائران را بازرسی بدنی می کنند.

وی از فعالیت چهار موکب برای ارائه خدمات به زائرین خبر داد و افزود: این موکب ها یک هفته قبل از روز اربعین تا چهار روز بعد از آن به ارائه ی خدمات می پردازند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار