Iranjb.ir

رشد ۳۵ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69499
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
مدیرکل شرکت غله استان خبر داد
شاخص : مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین، از رشد 35 درصدي خريد تضميني گندم نسبت به سال گذشته از كشاورزان قزويني خبر داد.
۲۴۲۰۹_۷۹۵

سید یعقوب عقیلی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، میزان کل خرید تضمینی گندم امسال را ۱۵۴ هزار تن اعلام و اظهار کرد: این میزان در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین، ببشترین میزان خرید گندم در استان را به ترتیب در قزوین، آبیک، آوج، البرز، تاکستان و بوئین زهرا عنوان و تصریح کرد: سالانه ۱۶۴ هزار هکتار از مزارع استان به زیر کشت گندم می‌رود که در مجموع حدود ۳۰۰ هزار تن محصول برداشت می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد گندم خریداری شده از کشاورزان این استان دیم است و کشت گندم در شهرستان آبیک بدلیل آبی بودن از کیفیت بالاتری برخوردار است.

عقیلی میزان مبلغ خرید تضمینی گندم استان را ۱۷۷ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان دانست و گفت: از این مبلغ ۲۶ میلیارد و ۷۲۶ میلیون تومان آن هنوز به کشاورزان پرداخت نشده که در هفته آینده پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: میزان خرید تضمینی گندم توسط دولت از کشاورزان در سال جاری به ازای هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۵۰ ریال بوده که چهار هزار و ۹۰۰ ریال آن یارانه دولتی است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین با اعلام اینکه سرانه مصرف آرد و نان در استان قزوین ماهانه ۹ هزار تن است، افزود: براین اساس سرانه ماهانه مصرف آرد و نان برای هر نفر در قزوین هفت کیلو و ۲۰۰ گرم است در حالیکه این استاندارد در کشور هفت کیلوگرم برای هر نفر در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار