Iranjb.ir

رشد 58 درصدی دستگیری اتباع غیرمجاز خارجی در قزوین
کد خبر: 106618
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری خبر داد
شاخص : مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری قزوین از رشد 58 درصدی دستگیری اتباع غیرمجاز خارجی در استان قزوین خبر داد.
a.3_0

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بهمن عشایری درخصوص دستگیری اتباع غیرمجاز خارجی اظهار کرد: دستگیری این اتباع نسبت به سال ۹۳ در استان قزوین ۵۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری قزوین اعلام کرد: سال گذشته هشت هزار و ۵۵ تبعه خارجی غیرمجاز در استان شناسایی و با هماهنگی این اداره کل به اردوگاه عسگرآباد ورامین معرفی تا از کشور طرد شوند.

این مسئول تصریح کرد: براساس آخرین آمار موجود حدود چهار میلیون و ۵۰۰ تن از اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز در کشور حضور دارند که این مهم بیانگر رشد بی رویه و خارج از آستانه ظرفیت موجود است.

عشایری با اشاره به لزوم احداث و توسعه اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی در استان قزوین که از مصوبات شورای امنیت کشور است، گفت: متاسفانه نبود چنین اردوگاهی در استان باعث ایجاد مشکلاتی در آن شده است.

وی ادامه داد: پس از مصوبه شورای امنیت کشور و با مکاتبه و اقدام های صورت گرفته حدود یک هکتار از اراضی بوئین زهرا به منظور احداث این اردوگاه اهدا و دیوار کشی آن نیز به مورد اجرا گذاشته شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون پیگیری لازم به منظور گسترش این اردوگاه در زمینی به مساحت ۹ هکتار از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان صورت گرفته است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار