رشد 58 درصدی دستگیری اتباع غیرمجاز خارجی در قزوین
کد خبر: 106618
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری خبر داد
شاخص : مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری قزوین از رشد 58 درصدی دستگیری اتباع غیرمجاز خارجی در استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بهمن عشایری درخصوص دستگیری اتباع غیرمجاز خارجی اظهار کرد: دستگیری این اتباع نسبت به سال ۹۳ در استان قزوین ۵۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری قزوین اعلام کرد: سال گذشته هشت هزار و ۵۵ تبعه خارجی غیرمجاز در استان شناسایی و با هماهنگی این اداره کل به اردوگاه عسگرآباد ورامین معرفی تا از کشور طرد شوند.

این مسئول تصریح کرد: براساس آخرین آمار موجود حدود چهار میلیون و ۵۰۰ تن از اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز در کشور حضور دارند که این مهم بیانگر رشد بی رویه و خارج از آستانه ظرفیت موجود است.

عشایری با اشاره به لزوم احداث و توسعه اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی در استان قزوین که از مصوبات شورای امنیت کشور است، گفت: متاسفانه نبود چنین اردوگاهی در استان باعث ایجاد مشکلاتی در آن شده است.

وی ادامه داد: پس از مصوبه شورای امنیت کشور و با مکاتبه و اقدام های صورت گرفته حدود یک هکتار از اراضی بوئین زهرا به منظور احداث این اردوگاه اهدا و دیوار کشی آن نیز به مورد اجرا گذاشته شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون پیگیری لازم به منظور گسترش این اردوگاه در زمینی به مساحت ۹ هکتار از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان صورت گرفته است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار