رشد 75 درصدی اهدا خون در قزوین
کد خبر: 111671
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
مدیرکل انتقال خون استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: در 4 ماهه گذشته میزان اهدای خود نسبت به مدت مشابه سال قبل 75 درصد رشد داشته است.

محمدحسین برادران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از اهدای خون ۱۴ هزار و ۴۹۸ قزوینی در چهار ماهه گذشته خبر داد و اظهار کرد: در این مدت میزان اهدای خود نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با بیان اینکه در این مدت ۹۵۸ زن برای اهدای خون به این مرکز مراجعه کرده اند، گفت: از مجموعه اهداکنندگان خون هفت هزار و ۴۴۳ نفر اهدا کننده مستمر خون بودند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.

این مسئول با بیان اینکه اهدا کننده مستمر به کسی اطلاق می‌شود که حداقل ۲ نوبت در سال خون اهدا کند، ادامه داد: فاصله هر اهدا نباید کمتر از ۲ ماه باشد، آقایان چهار بار در سال و خانم‌ها سه بار در سال می‌توانند خون اهدا کنند.

برادران با تاکید بر اینکه رسالت اصلی سازمان تامین خون سالم و مستمر برای نیازمندان و بیماران است، افزود: ترویج فرهنگ اهدا خون در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است و با این کار میتوان ضمن مشارکت دادن خیرین در این کار خداپسندانه نیاز بیماران به فرآورده های خونی را تامین کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار