رشد ۷۱درصدی خرید گندم از کشاورزان قزوینی در سال جاری
کد خبر: 116943
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۵۲
رییس جهاد کشاورزی استان قزوین:
شاخص : رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال جاری 264 تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به سال گذشته 71 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نیازعلی ابراهیمی پاک رییس جهاد کشاورزی استان در آیین تکریم و معارفه مدیر کل جدید اداره غله و خدمات بازرگانی استان قزوین که پیش از ظهر امروز در مجموعه باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، با بیان اینکه استان قزوین کمتر از یک درصد خاک کشور را دارد، اظهار کرد: استان قزوین به لحاظ شرایط توپوگرافی و خاکی مستعد تولیدات زراعی ، باغی و دامی است.

وی افزود: درحال حاضر ظرفیت انبارهای استان ۲۰۰ هزار تن است که باید با برنامه ریزی مناسب این میزان به ۳۰۰ هزار تن افزایش داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در استان تولید می شود، اذعان داشت: ۵۰ هزار هکتار غلات آبی و ۹۰ هزار هکتار غلات دیم در سال جاری در استان کشت شده است.

این مسوول تصریح کرد: در سال جاری ۲۶۴ تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد رشد داشته است .

ابراهیمی پاک گفت: با توجه به برنامه ریزی مناسبی که در بخش کشاورزی استان انجام شده مشکل خاصی در زمینه تامین بذر، کود و نهاده‌های کشاورزی وجود ندارد .

وی با اشاره به اینکه در سال جاری مراکز خرید گندم از ۱۵ مرکز به ۳۱ مرکز افزایش یافت، ابراز کرد: آموزش‌های ترویجی به کشاورزان لازمه تولید محصولات کمی و کیفی در بخش کشاوزی است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار