ایران جانبی

» رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک شاخص اقتدار ملی و واجب عقلی و شرعی است
کد خبر: 208498
تاریخ انتشار: 15 اکتبر 2020 - 3:07
شاخص : دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سلامتی را امری خواند که به لحاظ شرعی و عقلی باید همگان به آن اهتمام داشته باشند و گفت: حفظ سلامتی جزء مهم‌ترین اقدامات زندگی انسان بوده و هر امری که متعارض با سلامت انسان است باید برطرف شود.

به گزارش شاخص، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، طی گفتگویی با رسانه خبر فوری افزود: انسان در ترجیحات زندگی خود گاهی بین دو امر قرار می‌گیرد که یک امر موجب تامین سلامت اوست و امر دیگر موجب به مخاطره انداختن سلامتی مثل سفر کردن در شرایط کرونا است که با مخاطره سلامتی همراه است و طبیعتا باید در این مورد امری را انتخاب کند که لطمه به سلامتی انسان نزند.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران تصریح کرد: الان هم رعایت مجموعه پروتکل‌هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند که یکی از مهمترین آن پرهیز از سفرهای غیرضروری است یک واجب عقلی و شرعی است که انسان باید به آن عمل کند.

عاملی اضافه کرد: به نظر می‌رسد که فرهنگ سلامت یک شاخص برای اقتدار ملی است و در مقایسه‌های بین‌المللی اینکه ملت‌ها در مواجهه با کرونا از یک فرهنگ سلامت قوی‌تری برخوردار باشند و رعایت بهتری نسبت به اصول بهداشتی و سلامتی که موجب پیشگیری از ابتلا به بیماری می‌شود را دارا باشند، از شاخص پیشرفتگی، توانمندی و فرهنگ والای قدرتمندتری برخوردارند.

عاملی با بیان اینکه امروز اعتبار و اقتدار ملی ملت‌های جهان به نوع مواجهه با این بلای فراگیر بستگی دارد، گفت: کرونا هم خصیصه فراگیری، هم خصیصه سرایت‌بخشی و هم خصیصه مخاطره‌انگیزی در سطح مرگ دارد که وقتی با این سه خصلت به کرونا نگاه می‌کنیم لازم است که نهایت دقت را در روابط اجتماعی خود داشته باشیم.

وی تصریح کرد: قطعا این شرایط برای مردمی که اهل نشاط و گذران اوقات فراغت با سفر و سیاحت هستند سخت است اما امروز ملت‌ها با توجه به مخاطرات ویروس کرونا به سفرهای غیرضروری نمی‌روند و طبعا فرمایشات رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان ولی‌فقیه جامع‌الشرایط یک امر مولوی تلقی شده و همگان باید از آن تبعیت کنند.

انتهای پیام/1100

منبع:فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار