رفتار منفعلانه دولت تدبیر و امید موجب گستاخی آمریکا و غرب
کد خبر: 101156
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۱۰
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با تاکید براینکه رفتار منفعلانه دولت سبب غارب دومیلیاردی سرمایه‌های ایران شده‌است، گفت: دولت با نگرش پذیرش غرب و علاقه‌مندی به دوستی با دشمنان آنگونه که شایسته ملت ایران بود عمل نکرده‌است.

کامبیز هوشیار، کارشناس مسائل سیاسی و بین‌الملل در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شاخص، اظهار کرد: دشمنی آمریکا با ایران مسئله روشنی است، این اختلاف بین ۲مکتب لیبرال و اسلام ناب حقیقی است که کل جهان را به خود دعوت می‌کند؛ اختلافی ریشه‌دار و حل نشدنی است.

وی افزود: آمریکا امروزه خصومت دیرینه خود را در قالب برجام و توافقات هسته‌ای دنبال می کند.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه خاطرنشان کرد: دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای و قراگرفتن در بین ۸ کشور دنیا برای اروپا و آمریکا قابل تحمل نبود چراکه با داشتن این علم ایران می‌تواند به طور جهشی در تمام زمینه‌ها پیشرفت نماید.

هوشیار ابراز کرد: توانمندی ایران در جنگ تحمیلی که بدون هیچ امکانات و با وجود تحریم‌های ظالمانه توانست با موفقیت از میدان خارج شود برای دشمنان ثابت شده است.

این کارشناس یادآور شد: از آنجا که آمریکا همیشه عهدشکنی کرده است، مقام معظم رهبری از همان ابتدا خط مشی مذاکرات را  تعیین کرده و به ملت و مسئولین راه صحیح را هشدار دادند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نباید به توافقات با دشمن دل بست، ادامه داد: اما متاسفانه مجریان مذکرات آن طور که باید عمل نکردند.

کارنامه سیاه دولت تدبیر و امید در مذاکرات برجام

کارشناس مسائل سیاسی استدلال کرد: دولت با نگرش پذیرش غرب و علاقه‌مندی به دوستی با دشمنان آنگونه که شایسته ملت ایران بود عمل نکرد و کارنامه سیاهی از خود به یادگار گذاشته است.

هوشیار افزود: خیانت و کارشکنی‌ها‌یی که برخی از مسئولین به وجود آورده‌اند قطعا در آینده آشکار و برای آنها گران تمام خواهد شد.

این کارشناس از مذاکرات با دشمن نوعی جنگ به شیوه نرم یاد کرد و گفت: باید چنین مذاکراتی حساب شده باشد چراکه هر نوع ضعفی موجب گستاخی دشمن خواهد شد .

وی با اشاره به غارت ۲ میلیاردی دارایی‌های ایران توسط آمریکا اضافه کرد: متاسفانه کوتاهی‌های دولت باعث گستاخ شدن آمریکا شده و به آنها جرات ایستادن در مقابل اراده ملت ایران را داده است.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید براینکه هرگز نمی‌توان با آمریکای عهدشکن دوستی کرد، اذعان داشت: دشمن همواره به دنبال ایجاد فضای غبارآلود است، آن‌ها دشمن از هر روشی که بتوانند سعی می‌کنند به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند.

هوشیار با اشاره به رفتار منفعلانه دولت تدبیر و امید بیان کرد: با وجود اینکه هر دولتی ممکن است اشتباهاتی داشته باشد اما خیلی از مواردی که به دولت قبل منتسب می‌کنند صحت ندارد.

این کارشناس ابراز کرد: تخلفاتی که امروزه بیان می‌شود طی یک روندی در طول سالیان گذشته به وجود آمده و منحصرا مربوط به دولت پیشین نیست و ریشه در دولت‌های قبل از آن هم دارد.

وی در پایان تصریح کرد: با عهد شکنی‌های طرف مقابل لزومی به اجرای برجام‌های دیگر نیست ضمن اینکه طرف مقابل باید به تمام تعهدات خود عمل و خسارت‌های ما را بپردازد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار