رفتار و افکار شهدا الگوی قرآنی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59736
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: افکار و رفتار شهدا الگوی قرآنی است که این الگوی ماندگار همواره باید مدنظر باشد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره سه هزار شهید استان، افکار و رفتار شهدا را الگوی قرآنی دانست و اظهار کرد: این الگوی ماندگار همواره باید مدنظر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه تفحص شهدا در لابلای قرآن کریم، روایات و نگاه‌های ائمه‌اطهار(ع) مقدور است، عنوان کرد: با توجه به اینکه قرآن کریم شناسنامه شهداست، باید شهدا و اهداف آن‌ها را با نگاه خداوند ببینیم تا به آنچه مدنظر است، دست یابیم.

این مسئول تصریح کرد: در مورد شهدا همان دیدگاه صدر اسلام را داریم که دیدگاهی ظاهری و تبعیضی است، اما خداوند متعال این گونه به شهدا نگاه نمی‌کند و این ما هستیم که به شهدا به صورت طبقه‌بندی شده نگاه می‌کنیم و کار اشتباهی است.

مرتضی روزبه استاندار قزوین هم برگزاری کنگره شهدا را یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی دانست و خواستار جمع‌آوری مستندات از نقش استان قزوین در دوران دفاع مقدس شد.

سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان هم با اشاره به ضرورت جمع‌آوری آثار شهدا، ابراز امیدواری کرد: این آثار هرچه زودتر تدوین شود.

طاهرخانی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم از جمع‌آوری آثار یک هزار و ۶۰۰ شهید استان خبر داد.

بزرگداشت یاد و خاطره ایثارگران و دفاع مقدس به ویژه شهدای این استان و شناساندن آنان به جوانان، تجلیل از حماسه‌سازان و یادگاران دفاع مقدس به ویژه خانواده معزز شهدای استان قزوین و آشنا کردن نسل جوان با آنان و جلوگیری از تحریف، فراموشی و از بین رفتن آثار مکتوب و غیرمکتوب دفاع مقدس از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار