رفع تحریم‌ها درمان قطعی تمام مشکلات کشور نیست / قدرت‌های غربی به فکر منافع ملت ایران نیستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77626
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۱
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با شاخص:
شاخص : هوشیار با اشاره به نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری در برجام گفت: رفع تحریم‌ها اگرچه لازم است، اما درمان قطعی تمام مشکلات کشور نیست بلکه تنها راهکار برای رفع و حل معضلات تکیه به منابع درونی و اقتصاد مقاومتی است.

کامبیز هوشیار کارشناس مسائل سیاسی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به نامه رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور درباره الزامات اجرای برجام گفت: مشروعیت عملکرد دولت‌مردان در تبعیت از مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه افزود: متن ابلاغیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به رئیس جمهور در خصوص چگونگی آغاز اجرای توافق هسته‌ای، نکات قابل ملاحظه‌ای را در برداشت؛ ایشان مصوبه شورای عالی امنیت ملی را با رعایت «۹ شرط یا ملاحظه» مورد تائید قرار دادند.

هوشیار با بیان این‌ اصل که هر کشوری در دنیا به دنبال منافع خود می‌باشد، ابراز کرد: هدف از اجرای طرح برجام رسیدن به تکنولوژی روز و صنایع هسته‌ای است اما به طور قطع می‌شود گفت قدرت‌های غربی به فکر منافع ملت ما نیستد و نباید به وعده‌های آن‌ها اعتماد و اتکاء کرد.

وی در ادامه با بیان این‌که قدرتهای غربی به بهانه برجام و با در دست گرفتن واردات و صادرات قصد نفوذ در کشور را دارند، اظهار کرد: با توجه به این‌که سران فتنه در ترکیب دولت مشاهده می‌شود سهل انگاری‌های زیادی از سوی دولت در مقابله با نفوذ به چشم می‌خورد.

کارشناس سیاسی با توضیح این‌که ایران از زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تا امروز در سایه تحریم‌ها قرار داشته و همین امر باعث پیشرفت کشور شده است، هشدار داد: متاسفانه برخی از عناصر داخلی برای دستیابی به منافع مشترک خود و آمریکا در تلاش هستند و در واقع اثرات ناشی از تحریم ها در داخل کشور را تشدید می کنند.

وی افزود: نباید رفع مشکلات اقتصادی را در گرو مذاکرات با قدرت‌های غربی دانست چرا که آمریکا هر کجا قدم می‌گذارد چیزی جز نیستی و بی‌عدالتی به همراه نمی‌برد.

هوشیار با اعلام این‌که طرف مقابل مذاکره ایران دشمن شماره اول اوست؛ گفت: باید این تفکر در جوامع بین‌المللی ایجاد شود که در صورت هر گونه تخلف از سوی طرف مذاکره، حقوق ملت ایران حفظ و عدالت برقرار شود.

کارشناس سیاسی در خصوص تهدیدات فرهنگی طرح برجام، تاکید کرد: غربی‌ها با تبلیغات وسیع رسانه‌ای خود را طرف‌دار حقوق بشر و صلح نمایش می‌دهند که نباید از تاثیر این تبلیغات بر اذهان عمومی و جوانان غافل شد.

وی با اشاره به جنگ رسانه ای دشمن علیه ایران اسلامی ادامه داد: تبلیغات سوء علیه انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن از دوران آغاز انقلاب همواره وجود دارد و وظیفه همه خواص و مسئولین این است که با بیان حقایق و روشنگری اذهان عمومی را در برابر بمباران تبلیغاتی آمریکا واکسینه نمایند.

هوشیار با اشاره به نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری در برجام هسته ای، گفت: رفع تحریم‌ها اگرچه لازم است، اما درمان قطعی تمام مشکلات کشور نیست بلکه تنها راهکار برای رفع و حل معضلات تکیه به منابع درونی و اقتصاد مقاومتی است.

کارشناس سیاسی در پایان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مذاکرات مبنی ابراز کرد: نباید این اجازه را به آمریکا و دولت های غربی داد که به بهانه های واهی مانع پیشرفت علم و دانش در کشور شود، باید با عملکردی مقتدرانه با فتنه‌های دشمن مقابله کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار