رفع مشکل کمبود آب با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی آب کشاورزی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58164
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
معاون شرکت آب منطقه ای قزوین مطرح کرد
شاخص : معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: اگر 10 درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی شود مشکل کمبود آب نخواهیم داشت.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، یدالله ملکی با بیان اینکه ۹۱ درصد منابع آبی استان قزوین در بخش کشاورزی مصرف می شود، اظهار کرد: اگر ۱۰ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی شود مشکل کمبود آب نخواهیم داشت.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین بیان کرد: مدیریت منابع آب از مهمترین راهکارهایی است که با اجرای طرح های بهینه سازی مصرف و کارهای بلند مدت می توان به صورت ریشه ای آن را برطرف کرد.

این مسئول، میزان برداشت های فعلی از سفره های زیرزمینی را ۵۷۱ میلیون متر مکعب دانست و تصریح کرد: ادامه این روند استان را با چالش های جدی روبرو می کند.

ملکی در خصوص اجرای طرح های آبیاری تحت فشار گفت: آبیاری تحت فشار به منظور صرفه جویی ایده خوبی است که در صورت اجرایی نشدن آن باید منتظرکاهش روز افزون آب سفره های زیرزمینی استان باشیم.

وی یادآور شد: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون، ۲۳ حلقه چاه غیرمجاز انسداد یافته و ۹ حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت نیز تقلیل منصوبات داده شده و از این طریق حدود ۶/۵ میلیون مترمکعب به تعادل منابع آب زیرزمینی کمک شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار