Iranjb.ir

رفع مشکل کمبود آب با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی آب کشاورزی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58164
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
معاون شرکت آب منطقه ای قزوین مطرح کرد
شاخص : معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: اگر 10 درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی شود مشکل کمبود آب نخواهیم داشت.
n00012245-s

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، یدالله ملکی با بیان اینکه ۹۱ درصد منابع آبی استان قزوین در بخش کشاورزی مصرف می شود، اظهار کرد: اگر ۱۰ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی شود مشکل کمبود آب نخواهیم داشت.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین بیان کرد: مدیریت منابع آب از مهمترین راهکارهایی است که با اجرای طرح های بهینه سازی مصرف و کارهای بلند مدت می توان به صورت ریشه ای آن را برطرف کرد.

این مسئول، میزان برداشت های فعلی از سفره های زیرزمینی را ۵۷۱ میلیون متر مکعب دانست و تصریح کرد: ادامه این روند استان را با چالش های جدی روبرو می کند.

ملکی در خصوص اجرای طرح های آبیاری تحت فشار گفت: آبیاری تحت فشار به منظور صرفه جویی ایده خوبی است که در صورت اجرایی نشدن آن باید منتظرکاهش روز افزون آب سفره های زیرزمینی استان باشیم.

وی یادآور شد: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون، ۲۳ حلقه چاه غیرمجاز انسداد یافته و ۹ حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت نیز تقلیل منصوبات داده شده و از این طریق حدود ۶/۵ میلیون مترمکعب به تعادل منابع آب زیرزمینی کمک شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار