رفع مشکل کمبود آب شرب آبیک با حفر ۳ حلقه چاه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94996
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
معاون عمراني استاندار اعلام كرد
شاخص : معاون عمراني استاندار قزوين گفت: 3 حلقه چاه براي تامين و بهبود آب شرب آبيك حفر شده كه يكي از اين چاه ها به زودي به مدار توزيع وصل مي شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب و مجتمع آبرسانی شهر آبیک اظهار کرد: سه حلقه چاه برای تامین و بهبود آب شرب آبیک حفر شده که یکی از این چاه ها از نظر کمی و کیفی میزان آبدهی خوبی داشت که به زودی به مدار توزیع وصل می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با تأکید بر اینکه به خاطر کاهش بارندگی ها، میزان آبدهی چاه ها کاهش یافته است گفت: حفر این سه حلقه چاه برای رفع مشکل طعم آب شرب آبیک به طور کامل تا فروردین صورت می‌گیرد.

این مسئول یادآور شد: آب سد طالقان پس از ورود به آبیک تا شهرستان تاکستان هدایت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد به نحوی که در مسیر خود بیش از ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا را از نعمت آب شرب سالم بهره‌ مند می‌ کند.

وی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهرستان آبیک ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که از ظرفیت بخش خصوصی در تکمیل و بهره برداری آن استفاده می شود و در صورت تأمین منابع مالی ظرف ۱۸ ماه آینده این تصفیه خانه به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار