رفع موازی‌ کاری دستگاه‌ها با اجرای قانون تقویت نظام استانداردسازی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158550
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۳:۳۲
رییس سازمان ملی استاندارد عنوان کرد
شاخص : رییس سازمان ملی استاندارد گفت: قانون تقویت نظام استانداردسازی در سال جاری به تصویب رسید که با اجرای این قانون بسیاری از موازی کاری‌ها در دریافت گواهی استاندارد مرتفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل استاندارد قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار کرد: پیشرفت مفاهیم مربوط به استاندارد در استان قزوین پیشرفت قابل توجهی داشته که امیدوارکننده است.

وی با اشاره به پویایی سازمان ملی استاندارد افزود: ما یکی از سازمان‌هایی هستیم که هر روز باید گام‌های جدیدی برداریم چراکه به دلیل اهمیت این حوزه در جامعه نباید دچار ثبات و ایستایی باشیم.

رییس سازمان ملی استاندارد عنوان کرد: هر کشوری که توانسته بر مشکلات اقتصادی فایق آید از زیربنای استانداردی قوی برخوردار بوده و این امر وظیفه سازمان را سنگین‌تر می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه استاندارد در زندگی کشورهای پیشرفته جاری است ادامه داد: نگرش سنتی استاندارکه در گذشته حاکم بود امروز به رقابت پذیری جهانی رسیده است.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: قانون تقویت نظام استانداردسازی را در سال جاری به تصویب رسید که با اجرای این قانون بسیاری از موازی کاری‌ها در دریافت گواهی استاندارد که صنعتگران و فعالان اقتصادی را رنج می‌داد، مرتفع می‌شود.

شورای عالی استاندارد به یک شورای فراسازمانی تبدیل شده است

وی با بیان اینکه با تمامی دستگاه‌ها در جهت تفکیک مسئولیت‌ها تعامل داریم تصریح کرد: بسیاری از تکالیف در این قانون مشخص شده و شورای عالی استاندارد به یک شورای فراسازمانی تبدیل شده است.

رییس سازمان ملی استاندارد افزود: مفهوم استاندارد، نه فقط به موجب قانون بلکه به عنوان یک اعتقادات در این سازمان حاکم است.

این مسئول بیان کرد: شورای عالی استاندارد با ریاست رییس جمهور، عضویت ۱۱ وزیر و برخی از افراد سه قوه تشکیل جلسه می‌دهد که این امر نشاند دهنده فعالیت‌های فرابخشی سازمان ملی استاندارد است.

پیروزبخت عنوان کرد: سازمان ملی استاندارد از ظرفیت سازمان‌های دیگر در جهت تحقق اهداف استفاده می‌کند و مطابق با قوانین کشور و همکاری قوه قضائیه با متخلفان برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: بر اساس قانون تقویت نظام استانداردسازی، سازمان ملی استاندارد تنها مرجع صدور نشان حلال در ایران است.

در پایان این مراسم از زحمات محمود طاهری مدیرکل سابق استاندارد استان قزوین قدردانی شد و سیروس صارمی به عنوان مدیرکل جدید استاندارد قزوین معرفی شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار