رفع موانع احیا و بازسازی دولتخانه صفوی قزوین
کد خبر: 104741
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به احیا و بازسازی دولتخانه صفوی گفت: باید موانع بر سر راه اجرای این پروژه مهم به عنوان اساس و پایه شهر قزوین برداشته شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی دیروز در دیدار با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به احیا و بازسازی دولتخانه صفوی اظهار کرد: این حرکت یک فرصت طلایی برای استان در راستای جذب گردشگر است که باید موانع بر سر راه اجرای این پروژه مهم به عنوان اساس و پایه شهر قزوین برداشته شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: برای بازسازی این مجموعه عظیم و با اهمیت تاریخی متاسفانه بعد از انقلاب اقدامی صورت نگرفته و در این خصوص میراث فرهنگی کوتاهی کرده است ولی انجام این امر در حال حاضر به عنوان فرصتی مناسب برای استان است.

این مسئول تاکید کرد: با توجه به اهمیت اجرای پروژه دولتخانه صفوی در قزوین ضرورت دارد تا به عنوان یک امر اولویت دار و ویژه در سفر هیئت دولت به استان جهت تصویب نهایی مطرح شود.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور هم در این دیدار گفت: اجرای این پروژه نیز مانند دیگر پروژه های با اهمیت تنها با عزم، اراده و همدلی ملی امکان پذیر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: دولتخانه صفوی قزوین به عنوان یک الگوی ویژه و مهم تاریخی مد نظر است که ثبت جهانی، مرمت و بازسازی می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار