ایران جانبی

رفیق‌بازی در انتصابات موجب بروز مشکلات امروز است/ مسئولان حق استفاده از بیت‌المال به نفع کاندیداها را ندارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 197879
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۶:۳۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: اعتقادم در انتخاب مدیران به تجربه و تخصص است و راه پیشرفت کشور اعتماد به ظرفیت‌ها است چراکه در گذشه رفیق بازی در انتصابات به دلیل حاکمیت روابط بر ضوابط موجب بروز مشکلات امروز شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، هدایت الله جمالی پور در شورای اداری استان که عصر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: حرکت عظیم اربعین موجب به لرزه درآمدن استکبار جهانی شد و زمینه ساز ظهور خواهد بود و این حرکت اجتماعی و مردمی است که اعتقادات جامعه را تقویت می‌کند.

وی افزود: واقعیت این است که باید در کارها به یکدیگر کمک کنیم و یکی از مشکلات اصلی جامعه این است که گاهی دل‌هایمان به هم نزدیک نیست‌.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا فاصله‌ها را کم کنیم، گفت: دشمن همه ابعاد را برای ضربه به کشور بسیج کرده و در این شرایط وظیفه داریم که در داخل یاری‌گر و حامی یکدیگر باشیم.

جمالی پور ابراز کرد: معنای وحدت این است که باید از تخریب خودداری کنیم اما قطعا باید امر به معروف و انتقاد سالم را داشته باشیم، امروز هدف دشمن این است که بین عناصر نظام فاصله و دشمنی بیندازد.

این مسئول عنوان کرد: سنگین‌ترین وظیفه بعد از انقلاب برای امروز است و این رویه که دشمن در پیش گرفته نشان دهنده این است که عزمش را جزم کرده و همچنین از انسجام ملت ایران مایوس شده است.

وی تصریح کرد: امروز با بیانیه‌های عریض و طویل نمی‌توان مشکل مردم را حل کرد و امروز اینجا هستم تا به مردم خدمت کنم و از آسایش شخصی خود گذشته‌ام.

استاندار قزوین ادامه داد: اعتقادم در انتخاب مدیران به تجربه و تخصص است و راه پیشرفت کشور اعتماد به ظرفیت‌ها است چراکه در گذشه رفیق بازی در انتصابات به دلیل حاکمیت روابط بر ضوابط موجب بروز مشکلات امروز شده است.

جمالی پور اضافه کرد: اعتقادم این است که نیروهایی که در فرمانداری و استانداری کار کردند به پست‌های سازمانی دست یابند و به هر قیمتی نباید هر کسی را برای این جایگاه انتخاب کرد.

برای ارتقاء بودجه استان باید در سطح ملی چانه‌زنی شود

وی تصریح کرد: بودجه قزوین پایین‌ترین بودجه در بین استان‌ها است و این مسئله نیاز به نیروهای متخصص دارد لذا دستور تشکیل ستاد بودجه را دادم و همه مدیران باید حضور یابند و با رایزنی با وزارتخانه‌ها نیز مشکل بودجه‌ای را حل کنند.

این مسئول با بیان اینکه شاخص‌های بودجه استان باید بررسی شود، گفت: باید در عرصه تخصیص بودجه به استان در مجلس و دولت چانه‌زنی شود تا این جایگاه ارتقاء یابد.

استاندار قزوین بیان کرد: اگر نیروی متخصص در داخل استان پیدا نکنیم، مجبوریم خارج از استان تامین کنیم لذا برای رسیدن به نقطه مطلوب باید اراده کنیم و از این پس در هر شورای اداری از مدیران فعال تقدیر خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: مسئولان باید بدانند که پشت میزنشینی و حفظ پرستیژ مدیریت نیست بلکه مدیری سالم است که مردم از او رضایت داشته باشند و نمره مدیر تابع شرایط و رضایت مردم خواهد بود.

جمالی پور یادآور شد: دیدارهای مردمی مدیران حتما رصد می‌شود و باید دید مدیران چه میزان در جامعه حضور دارند و خروجی این دیدارها ارزیابی می‌شود تا ببینیم تا چه حد مثمرثمر بوده است.

این مسئول تصریح کرد: مشارکت در انتخابات رمز پیروزی ملت و شکست دشمن است و باید در جامعه امیدبخشی و خدمات جمهوری اسلامی را بیان کنیم و تلاش کنیم تا مردم با اقتدار و امید بیشتر پای صندوق‌ها بیایند.

وی ادامه داد: در راس مشارکت مردم نیز همه مسئولان باید تلاش کنند و بدانند که این امکانات حق الناس است و نباید به نفع کسی استفاده شود و امانتداری و بیت المال مورد توجه باشد.

استاندار قزوین یادآور شد: ستاد انتخابات باید به لحاظ امکاناتی و تجهیزاتی کمک شود اما با کمک مالی به آن مخالف هستم و جهت گیری له یا علیه کسی نباید اتفاق بیفتد و تخریب افراد قابل قبول نیست بلکه مدیران باید کاملا بی طرف باشند.

این مسئول در پایان تصریح کرد: آب، برق و گاز واحدهای تولیدی نباید قطع شود و باید با هماهنگی فرماندار و یا استاندار این مشکلات برطرف گردد چراکه تولیدکنندگان نیاز به حمایت دارند.

حضور ۵۵هزار زائر قزوینی در پیاده روی اربعین

داوود محمدی در ادامه این جلسه اظهار کرد: در اربعین حسینی مردم ما حماسه بزرگی را رقم زدند و میزان زائران استان به ۵۵هزار نفر رسید که حرکت عظیمی بود.

وی افزود: مشارکت مردم در خدمات به زائرین و ساماندهی امورات هم بسیار مثال زدنی بود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰: ایام منتهی به تعیین بودجه دولت است که در آبان یا آذرماه از سوی دولت تقدیم خواهد شد لذا از دستگاه‌ها می‌خواهیم که سهم خود را در این زمینه ایفا و طرح و برنامه‌ها را به وزارتخانه مطبوع ارائه دهند.

محمدی گفت: تحریم‌ها برای ما فرصت تلقی می‌شود و هر چه جلوتر می‌رویم این مسئله پررنگ‌تر خواهد شد چراکه اشکال وابستگی بودجه به نفت درحال رفع شدن است.

این مسئول عنوان کرد: مدیریت در این شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا است اما باید تعالی طلب و کمال‌گرا باشیم و نباید به نقطه‌ای که هستیم اکتفا کنیم.

وی ابراز کرد: در بودجه باید به بودجه‌ریزی عملیاتی برسیم چراکه متاسفانه ضریب بهره‌وری ما در خدمات رسانی به مردم پایین و قیمت‌ها بسیار بالا است.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: اگر تغییری در رفتار ما ایجاد نشود مشخص می‌شود که در جنگ اقتصادی با دشمن سهمی نداشتیم لذا اگر ساعات کاری و ضریب بهره‌وری را بالا ببریم نیز هیچ کشوری به ما ضربه نخواهد زد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار