رنگ باختن سبک زندگی اسلامی در قزوین/ ادعای افسرده بودن قزوین دارای آمار دقیق و علمی نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71612
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
در گفت‌وگوی اختصاصی با شاخص مطرح شد
شاخص : طیب ملکی پور فعال فرهنگی استان با اشاره به علمی نبودن ادعای افسرده بودن قزوین گفت: سبک زندگی اسلامی و انقلابی خانواده‌های قزوینی در حال رنگ باختن است.

طیب ملکی پور صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درخصوص تهدید آسیب های اجتماعی در جهان اسلام و کشور، اظهار کرد: مهم ترین آسیبی که جهان اسلام با آن دست و پنجه نرم می‌کند، ایجاد شک وشبهه در اعتقادات و ارزش‌های مسلمانان است.

کارشناس ارشد رسانه با اشاره به تفرقه افکنی بین فرقه ها و ادیان گوناگون از جمله مسلمانان شیعه و سنی، بیان کرد: این نوع تفرقه افکنی در دستور کار استکبار جهانی و قدرت های بزرگ قرار گرفته که باید در حوزه جنگ نرم به آن توجه شود.

این مسئول با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی و انقلابی خانواده های قزوینی در حال رنگ باختن است، افزود: آسیب های اجتماعی در جامعه عدم توجه به کانون خانواده، طلاق، اعتیاد و ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

موسیقی، نسخه ای برای افسردگی شهر قزوین؟!

ملکی‌پور با اعلام اینکه افرادی اجرای کنسرت های موسیقی را بهانه‌ای برای درمان افسردگی شهر قزوین عنوان می کنند، گفت: ادعای افسرده بودن قزوین دارای آمار دقیق و علمی نیست و در این حوزه کار کارشناسی صورت نگرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: موسیقی شاید شور و هیجان کاذب را برای عده ای به وجود بیاورد ولی هرگز درمان قطعی افسردگی نیست و دردهای ناشی از آسیب‌های اجتماعی با موسیقی التیام پیدا نمی کند.

این فعال فرهنگی با تاکید بر رعایت شرعیات در موسیقی، خاطرنشان کرد: افرادی که از دردهای روحی رنج می‌برند به جای دل بستن به بیراهه‌ها در راهی قدم بگذارند که رنگ و بوی خدایی داشته باشد خداوندی که منبع اصلی آرامش و بی شک درمان قطعی افسردگی است.

خطر تهدیدهای شبکه های اجتماعی در کمین خانواده‌ها

ملکی‌پور با اشاره به آسیب‌‌های شبکه اجتماعی، عنوان کرد: بیشتر امور زندگی مردم به صورت مجازی در شبکه های اجتماعی تغییر شکل یافته و فضای مجازی تبدیل به یک تیغ دو لبه به همراه فرصت ها و تهدیدها شده است.

وی به خانواده ها هشدار داد: متاسفانه به علت نبود زیرساخت های مناسب فرهنگی، تهدیدهای شبکه های اجتماعی بیشتر از فرصت های آن نصیب انسان ها شده و خانواده ها باید زمینه های جلوگیری از این خطر را فراهم کنند.

این کارشناس ارشد رسانه با بیان اینکه انسان در اختیار رسانه نیست بلکه رسانه در اختیار انسان است، اضافه کرد: شبکه های اجتماعی را میتوان به عنوان فرصتی برای تبلیغ و ارائه اعتقادات و عقاید درست در اختیار گرفت.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “رنگ باختن سبک زندگی اسلامی در قزوین/ ادعای افسرده بودن قزوین دارای آمار دقیق و علمی نیست”

  1. علی گفت:

    واعظان کین چهره در محراب و منبر میکنند
    چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند

  2. ایرانی گفت:

    این آقای ملکی پور برای برکناری مدیر پرتلاش و خوش فکر کانون پرورشی چه کارها که نکرد. دیدگاه قرون وسطایش در این تلاش چه پرده ها که ندرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار