رها سازی یک قطعه حواصیل در آبگیرهای شهرستان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173350
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین از رهاسازی یک قطعه حواصیل ارغوانی در آبگیر روستای نجم آباد قزوین خبر داد.

جمشید کاوسی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از رهاسازی یک قطعه حواصیل ارغوانی در آبگیر روستای نجم آباد قزوین خبر داد.

وی افزود: در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر وجود یک قطعه پرنده در منطقه جانبازان شهر قزوین، مأموران یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین بلافاصله به محل اعزام شده و اقدام به زنده گیری این پرنده کردند.

این مسئول بیان کرد: پرنده فوق که از تیره حواصیلیان و گونه حواصیل ارغوانی بود پس از زنده گیری، توسط مأموران این اداره در آبگیر روستای نجم آباد قزوین رهاسازی شد.

کاوسی ابراز کرد: حواصیل ارغوانی ۷۵ تا ۸۰ سانتی‌متر طول دارد. بال‌ها و اندازه بدنش کوچک‌تر و تیره‌تر از حواصیل خاکستری است و سر آن بزرگ و گردنش باریک و دراز است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین خاطرنشان کرد: این پرنده دارای شاهپرهای سیاه، پیش‌بال خاکستری، چانه و گونه سفید است و سینه‌اش به رنگ بلوطی است.

کاوسی در ادامه اضافه کرد: این پرنده، در باتلاق‌ها، نیزارهای انبوه، سواحل و آبگیرهای پر گیاه به سر می‌برد و به ندرت روی درختان دیده می‌شوند.

وی در پایان ضمن تقدیر از همه علاقه مندان به حیات وحش که در امداد رسانی به حیوانات آسیب دیده همکاری می نمایند، از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده گونه های وحشی آسیب دیده آن را تحویل نزدیکترین واحد محیط زیست نمایند تا پس از تیمار و در صورت امکان در طبیعت رها سازی شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار