رهبری تئوری‌پرداز الگوی پیشرفت اسلامی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86839
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
دبیر کنگره علوم انسانی و اسلامی کشور:
شاخص : دبیر کنگره علوم انسانی و اسلامی کشور در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر مدارس علميه قزوين گفت: مقام معظم رهبری به ‌عنوان تئوری‌پرداز الگوی ایرانی پیشرفت محسوب مي‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، عطاءالله رفیعی آتانی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر مدارس علمیه قزوین که در شبستان امیرالمومنین مسجدالنبی برگزار شد، اظهار کرد: تاریخ شکل‌گیری تفکر عقلانی در جامعه اسلامی از زمان غیبت امام زمان (عج) تا انقلاب اسلامی ایران مقام معظم رهبری به ‌عنوان تئوری پرداز الگوی ایرانی پیشرفت محسوب می‌شود.

دبیر کنگره علوم انسانی و اسلامی کشور با اشاره به اهمیت این علوم در حوزه های علمیه گفت: پرورش نیروی انسانی صاحب فکر و اندیشه از دستاوردهای علمی کشور است که در سال های بعد از انقلاب در حوزه های علمیه و دانشگاه ها محقق شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارائه دستاوردهای علمی در قلمرو علوم انسانی با رویکرد اسلامی، جریان‌سازی فرهنگی، ایجاد فرصت برای آموزش و پژوهش علوم اسلامی انسانی و کشف استعدادهای جدید به طور جدی دنبال شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه قزوین هم در این مراسم تصریح کرد: تمرکز فعالیت‌های ترویجی پژوهش در مدارس علمیه به‌ عنوان محل شکل‌گیری هویت علمی طلاب به شمار می‌آید و با تقویت این مرکز زمینه افزایش علم آموزی طلاب را فراهم می شود.

در این مراسم از ۱۴ طلاب برتر مدارس علمیه استان قزوین تجلیل شد و در ادامه طلاب حوزه علمیه کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کردند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “رهبری تئوری‌پرداز الگوی پیشرفت اسلامی است”

  1. 110 گفت:

    طلوع را که اونجوری اداره کرد
    سر علوم انسانی چی بیاره خدا می دونه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار