رهبری جامعه اسلامی به هیچ عنوان نمی‌تواند شورایی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93228
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
آیت الله محمود رجبی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری:
شاخص : آیت الله محمود رجبی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبری نظام اسلامي به روش شورايي، از نظر عقلي، شرعی و دینی باطل و ناكارآمد است.

 آیت الله محمود رجبی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سیاسی شاخص نیوز گفت : در اسلام هیچ انسانی بر انسان دیگر حق حاکمیت ندارد چون همه انسانها آزاد هستند، تنها خداوند است که حق حاکمیت مطلق بر انسانها را دارد و پیامبران و ائمه اطهار نیز از طرف خدا تعیین می‌شوند و از جانب خداوند حق حاکمیت دارند .

وی در ادامه افزود : در زمان غیبت امام عصر(عج) به دلیل عقلی و شرعی این حق حاکمیت به نائب امام یعنی ولی فقیه می رسد و در واقع این همان حق حاکمیت الهی است که توسط خداوند به وی تفویض شده است.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری گفت :حق رهبری و حاکمیت جامعه تنها مخصوص ولی فقیه است، در روایات هم آمده است هرکس حکم ولی فقیه را رد کند حکم اهل بیت(ع) را نقض کرده است.

رجبی با بیان اینکه رهبری جامعه اسلامی به هیچ عنوان نمی‌تواند شورایی باشد، تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ای پیامبر با مردم مشورت کن اما تصمیم‌گیری با توست، نگران مخالفان نباش و بر خدا توکل کن؛ بنابراین رهبری قطعا برای مدیریت جامعه از نظرات کارشناسان و افراد اهل علم استفاده می نماید.

وی در ادامه گفت: رهبری نظام اسلامی به روش شورایی، از نظر عقلی، شرعی و دینی باطل و ناکارآمد است.

آیت الله محمود رجبی با تاکید بر اینکه نظام مبتنی بر ولایت فقیه، کارآمدترین و عقلانی ترین تئوری حکومتی است افزود : باید قدردان نعمت ارزشمند ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری باشیم و همواره در عمل به فرمایشات و دستورات ایشان تمام همت خود را به کار بگیریم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار