ایران جانبی

» رواج ناهنجاری‌ها در جامعه فسادآور است/ وظیفه نیروی انتظامی برخورد با بی‌قانونی‌ها و هنجارشکنی‌هاست
کد خبر: 192204
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۵۲
عضو مجلس خبرگان رهبری:
شاخص : عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رواج هنجار شکنی استقلال و هویت کشور را به خطر می‌اندازد؛ نباید اجازه دهیم مسائل امنیتی با این نگاه‌ها زیر سوال رفته و مورد تهدید قرار گیرد.

آیت‌الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به صحبت‌های اخیر فرمانده نیروی انتظامی در جمع ائمه جمعه سراسر کشور، اظهار کرد: نیروی انتظامی همانند سایر نیروها، طبق قانون اساسی و مقرارت جاری کشور وظایفی بر عهده دارد؛ لذا باید طبق این ضوابط انجام وظیفه کند و هیچگاه اعمال سلیقه، ترحم، شدت و غضب نباید در اموراتشان دخالتی داشته باشد.

وی افزود: ملت بزرگ ایران از نیروی انتظامی این انتظار را دارند که بر اساس مقررات و رهنمودهای فرماندهی کل قوا انجام وظیفه کنند که اگر اینگونه رفتار کنند، بدون شک شاهد نتایج مثبت و محبوبیت بیشتر این سازمان در جامعه خواهیم بود؛ در غیر اینصورت از دید مردم منزوی خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هنجارشکنی و وضعیت آشفته‌ای که در کشور حاکم است نیز خلاف شرع و دین اسلام بوده و یک واقعیت است چراکه ۹۸ درصد از مردم ایران با رای دادن به اسلام خواستار آن شدند بنابراین باید تمام برنامه‌های جاری در کشور بر اساس نظر شرعی اسلام برنامه‌ریزی شود.

اسلامی تصریح کرد: اگر این ناهنجاری‌ها ادامه پیدا کند نیز فساد آور است چراکه بسیاری از جوانان از همین بی بند و باری‌ها در کوچه و بازار، راه انحراف را پیش می‌گیرند و مورد وسوسه و فریب قرار خواهند گرفت.

وی اظهار کرد: هنجارشکنی علاوه بر ضرر کلی نیز با فساد اخلاقی همراه است و می‌تواند پایه و اساس خانواده‌ها را متلاشی کند؛ از طرفی مسئله امنیتی دارد چراکه می‌تواند استقلال کشور را تهدید کند.

امام جمعه شهرستان تاکستان افزود: در گذشته نتیجه رواج بی بند و باری و ولنگاری را در کشور اندلس (اسپانیا) دیدیم که با ترویج این موضوعات اخلاقی جوانان را آشفته کرده و طی یک بازه زمانی کوتاه توانستند استقلال را از اندلس گرفته و آن را تحت تسلط خود درآورند.

رواج هنجارشکنی استقلال و هویت کشور را به خطر می‌اندازد

اسلامی خاطرنشان کرد: رواج هنجارشکنی استقلال و هویت کشور را به خطر می‌اندازد؛ نباید اجازه دهیم مسائل امنیتی با این نگاه‌ها زیر سوال رفته و مورد تهدید قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: باتوجه به تاریخ، در پیشینیان از دیرباز حجاب و متانت وجود داشته چه بسا که ما تصاویری از نقاشی‌هایی از زنان محجبه در تاریخ‌های پیش از اسلام را در آثار باستانی استان‌هایی نظیر شیراز، کرمانشاه و مراکز شوشتر می‌بینیم که دلیلی بر اثبات حجاب زنان در زمان‌های پیش از اسلام است.

وی افزود: پیش از اسلام مسئله پوشش در ملت ما وجود داشته و آثار باقی مانده حکایت می‌کند که زنان از دیرباز پوشش داشته‌اند و این موضوع مختص اسلام نیست بلکه با روی کار آمدن اسلام این موضوع مججد مورد تایید قرار گرفته است.

اسلامی بیان کرد: این ناهنجاری که اکنون در کشور حاکم است ضمن اینکه خلاف شئونات اسلامی و دین است نیز بسیاری از افراد را آلوده کرده و می‌تواند استقلال و امنیت کشور را مورد تهدید قرار دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در انتها گفت: امیدوارم متولیان امر این امور را با دقت بیشتری رسیدگی و با متخلفان برخورد کنند چراکه امنیت و استقلال کشور را به خطر می‌اندازد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار