روایتی تازه از شهید آوینی +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76411
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
شاخص : فیلمبرداری مستند سینمایی «انحصار ورثه» به کارگردانی محمدعلی شعبانی که روایتی تازه از زندگی،اندیشه‌ها و فعالیت‌های شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی است،پایان یافت.

به گزارش پایگاه شاخص،فیلمبرداری مستند سینمایی «انحصار ورثه» به کارگردانی محمدعلی شعبانی که روایتی تازه از زندگی،اندیشه‌ها و فعالیت های شهید اهل قلم “سید مرتضی آوینی ” است، پایان یافت و این روزها مراحل تدوین خود را سپری می کند.

روایتی تازه از شهید آوینی +عکس

محمدعلی شعبانی که توانسته بود در سی و سومین جشنواره فیلم فجر ، سیمرغ بلورین بهترین پژوهش را برای مستند  “سمفونی استیضاح ” کسب کند، در “انحصار ورثه” علاوه بر رونمایی از عکس های دیده نشده ، نامه های خوانده نشده و وجه تسمیه فیلم میراث به جا مانده از شهید آوینی ، در لایه های دوم و سوم این مستند سینمایی ٩٠ دقیقه ای نیز به نسخه های جعلی از آوینی ، روایت های نادرست از این شخصیت و لایه ها و زاوایای پرداخته نشده در زندگی این شهید می پردازد.

در خلاصه این مستند سینمایی آمده است:«آیا آوینی همراه نوشته های پیش از انقلابش دانشش را هم سوزاند؟؛یافته ها و تجربیاتش را چطور؟».

روایتی تازه از شهید آوینی +عکس

در این مستند کیومرث پور احمد،بهروز افخمی،مسعود فراستی،امید روحانی،مرتضی شعبانی و چهره‌هایی دیگر جلوی دوربین رفته‌اند.

از عوامل تولید “انحصار ورثه” عبارتند از:تهیه کننده و کارگردان:محمد علی شعبانی ، فیلمبردار:میثم ریاحی،صدا:مهدی سرمدی، مدیر تولید:مجید نیکیخت،محقق:محمدعلی شعبانی و شیما عالی، نورپرداز:سیدرضی حسینی،مشاور رسانه ای:وحید محمدحسینی.

 انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار