روایت تلخ اسارت از زبان برده جنسی داعش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96998
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۳۹
شاخص : یک زن ایزدی که به مدت 7 ماه اسیر داعش بود اعتقاد دارد مرگ بهتر از زندگی زیر پرچم این گروه تروریستی است.

به گزارششاخص نیوز به نقل از ایندیپندنت، یک زن ایزدی معتقد است تروریست‌های این گروه انسان نیستند. این زن ۲۵ ساله و صاحب ۴ فرزند است.

او در مصاحبه با اسکای‌نیوز گفت: در مدت ۷ ماهی که در سوریه گرفتار تروریست‌های داعش بودم، هر روز مورد سوء‌استفاده جنسی قرار گرفتم. عُمَر که صاحب من بود کودکانم را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد تا مرا مجبور به اطاعت کند. من نیز از ترس دوری از فرزندانم ناچار به فرمانبرداری می‌شدم.

او در ادامه گفت: پدر و برادرانم نیز بوسیله عناصر داعش به مکانی نامشخص برده شده‌اند و ما همچنان از آن‌ها بی‌خبر هستیم. به احتمال زیاد تاکنون به قتل رسیده‌اند. اما این سرنوشت از اسارت در بند این افراد بهتر است. حتی خود من نیز بارها آرزوی مرگ کردم تا از دست آن‌ها خلاص شوم.

در ماه دسامبر (۳۱ روز منتهی به ۱۲ دی) نیز «نادیا مراد،» برده جنسی دیگر داعش، مصیبت‌هایی که بوسیله عناصر این گروه تروریستی بر سرش آمده بود را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرد.

او گفت: به همراه ۱۵۰ خانواده ایزدی با اتوبوس به موصل برده شدم. یکی از تروریست‌ها مرا مجبور کرد به عضویت گردان نظامی او درآیم. او مرا هر روز تحقیر می‌کرد. یک بار تلاش کردم از آن جا فرار کنم؛ اما یکی از تروریست‌ها مرا متوقف کرد و پس از آن که مورد تجاوز گروهی قرار گرفتم، بی‌هوش شدم.

یکی از محققان در زمینه حقوق زنان گفت: از ماه اوت سال ۲۰۱۴ (۳۱ روز منتهی به ۱۱ شهریور ۹۳) هزاران زن ایزدی بوسیله داعش اسیر شده‌اند. داعش بسیاری از این افراد را مورد تجاوز سازمان‌یافته، آزار جنسی و جرایم دیگر قرار داده است. این اقدامات را می‌توان جرایم جنگی و جنایت علیه بشریت در نظر گرفت.

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار