ایران جانبی

» روایت صیاد قشمی از پیدا کردن قطعه پهپاد سرنگون شده آمریکایی در خلیج فارس
کد خبر: 191245
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
شاخص : صیاد قشمی گفت: لاشه پهپاد آمریکایی من را به یاد هواپیمای ایرباس مسافری ایران انداخت.

به گزارش شاخص نیوز: صیاد قشمی  اهل شهر سوزا از  هرمزگان، گفت: روز دوشنبه سوم تیرماه ساعت ۹ و نیم صبح با همراهی پسرم قایق را به آب انداختیم تا به دریا برویم، تقریبا ۴ مایلی جزیره قشم دیدیم جسمی روی آب شناور است.

یوسف سفاری افزود: اول متوجه نشدیم شیء روی آب دقیقا چیست بعد از نزدیک شدن و بلند کردن آن دیدیم که روی آن آرم وجود دارد.

وی گفت: پسرم گفت این آرم مربوط به هواپیماست بنابراین به نماینده صیادان، رئیس شیلات و رئیس حراست شیلات قشم اطلاع دادیم که بعد از آمدنشان گفتند به آن دست نزنید و باید به نیرو‌های سپاه اطلاع دهیم.

یوسف سفاری افزود: با مراجعه نیرو‌های سپاه قطعه پهپاد را به آن‌ها تحویل دادیم.

وی گفت: کاری ما صیادی است و روز پیدا کردن قطعه پهپاد مجبور شدیم بدون صید برگریم، چون شناور بودن هر جسمی روی آب برای قایق‌ها خطرناک است و باعث شکسته شدن قایق می‌شود.

این صیاد قشمی افزود: این ماجرا من را به یاد حادثه هواپیمای مسافری ایرباس ایران انداخت که از بندرعباس عازم دبی بود و در اطراف جزیره هنگام توسط آمریکا مورد هدف قرار گرفت و بسیاری از بچه‌های بیگناه کشته شدند.

یوسف ساری گفت: شاید بتوان سرنگونی این پهپاد توسط سپاه راجای آن حادثه در نظر گرفت هر چند این ساقط کردن پهپاد هیچ وقت جای سقوط آن هواپیما را نمی‌گیرد، چون در آن حادثه افراد زیادی از کودک تا زن و مرد و پیر و جوان کشته شدند، اما این پهپاد بدون سر نشین بود.

یک فروند پهپاد جاسوسی “گلوبال هاوک” آمریکا پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه سال جاری با نقض حریم‌هایی ایران در منطقه کوه مبارک در استان هرمزگان، هدف آتش سامانه پدافند “سوم خرداد” نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.
انتهای پیام/۹۰۰

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار