روحانی پنج‌شنبه عازم روسیه می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62471
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۴۰
شاخص : رئیس جمهور، پنج شنبه هفته جاری و به دعوت رسمی رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاریهای شانگهای و بریکس به روسیه سفر می‌کند.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، رئیس جمهور، پنج شنبه هفته جاری و به دعوت رسمی رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاریهای شانگهای و بریکس به روسیه سفر می‌کند.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با خبرگزای تسنیم، گفت:رئیس جمهوری اسلامی ایران پنج شنبه این هفته و به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای – بریکس به روسیه سفر می‌کند.
وی افزود: این اجلاس دو روزه خواهد بود و برای ریاست محترم جمهوری برنامه ای فشرده‌ای پیش بینی شده است.
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه سازمان همکاری‌های بریکس شامل کشورهای روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی و برزیل است، تصریح کرد: حجت الاسلام روحانی در روز اول اجلاس سازمان همکاری‌های بریکس به عنوان میهمان اختصاصی حضور و سخنرانی خواهد داشت.
اسماعیلی ادامه داد: روز دوم اجلاس نیز به سازمان همکاری‌های شانگهای اختصاص دارد و رئیس جمهور در این اجلاس نیز به عنوان یکی از سخنرانان اصلی سخنرانی می‌کند.
وی اضافه کرد: دیدار و گفت‌وگوی دو جانبه با تعدادی از سران کشورهای عضو اجلاس شانگهای و بریکس نیز از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به روسیه است.
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: همزمان با حضور روحانی، اجلاس سران اوراسیا نیز برگزار خواهد شد.
گفتنی است، شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای، بریکس و اوراسیا خواهد بود.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار