روحانی: کشورهای اسلامی برای رفع مشکلات جهان اسلام متحد شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 97787
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۱۱
شاخص : رئیس‌جمهور در دیدار با مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران تقویت پایه‌های دوستی و برادری با همسایگان و کشورهای اسلامی است، گفت: کشورهای اسلامی برای رفع مشکلات جهان اسلام متحد شوند

به گزارش شاخص نیوز، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه و در محل اقامت خود در اسلام‌آباد، مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی را به حضور پذیرفت.

حجت‌الاسلام روحانی در این دیدار با تأکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران، تقویت پایه‌های دوستی و برادری با همسایگان و همه کشورهای اسلامی است، اظهار داشت: کشورهای اسلامی باید برای رفع مشکلات جهان اسلام، متحد و یکپارچه شوند.

وی روابط ایران و پاکستان را به عنوان دو کشور دوست و برادر، بسیار صمیمی و نزدیک دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط خود در همه حوزه‌های مورد علاقه با پاکستان اهمیت قائل است و تقویت این روابط خواست هر دو ملت مسلمان است.

رئیس‌جمهور در ادامه به مرزهای طولانی ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت که این مرزها باید مرز دوستی و آبادانی دو کشور باشد و در همین راستا تقویت تجارت با ایجاد مناطق مشترک مرزی ضروری است.

وی همچنین با اشاره به اشتراک نظر دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و جهانی تصریح کرد: ایران و پاکستان به عنوان دو کشور مسلمان و بزرگ منطقه باید در چارچوب‌های دوجانبه، چندجانبه و در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همانند سازمان همکاری اسلامی، برای وحدت و امنیت جهان اسلام تلاش کنند.

مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور سیاست خارجی که مسئولیت وزارت خارجه پاکستان را بر عهده دارد، در این دیدار گفت که اسلام‌آباد برای گسترش همکاری‌ها با تهران در همه عرصه‌ها آماده است.

«سرتاج عزیز» تأکید کرد: اسناد همکاری‌های میان دو کشور مسلمان و برادر باید هر چه سریعتر نهایی و اجرایی شوند تا گامی معنادار در روابط اسلام‌آباد و تهران برداشته شود.

وی همچنین تقویت راه‌های ارتباطی و همکاری میان بنادر ایران و پاکستان را گامی ارزنده در مسیر ارتقای سطح همکاری‌ها برشمرد.

این مقام ارشد پاکستانی همچنین با اشاره به گسترش تروریسم در منطقه، همکاری مشترک در مبارزه با تروریسم را مورد تأکید قرار داد و افزود: اسلام‌آباد آماده است در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار