ایران جانبی

» روحیه ایثارگری و کار جهادی «شهید شیری» مثال‌زدنی بود/ بازگشت پیکر شهدا، روحیه امید را به مردم تزریق می‌کند
کد خبر: 208293
تاریخ انتشار: 12 اکتبر 2020 - 12:28
فرمانده سابق تیپ۸۲ سپاه صاحب الامر(عج)قزوین:
شاخص : فرمانده سابق تیپ۸۲ سپاه صاحب الامر(عج)قزوین گفت: شهید ذکریا شیری در خط نظام و ولایت و از سربازان لایقی بود که روحیه بالای جهادی و ایثارگری داشت.

سردار هاشم آذربایجانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ‌وهنر شاخص، با گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم ذکریا شیری اظهار کرد: این شهید بزرگوار یکی از پاسداران جوان بودند که در بدو ورود به سپاه استان قزوین، در تیپ مشغول به کار شد که با گذراندن آموزش‌های تخصصی در رسته عملیاتی و گردان پیاده حضور یافت.

وی افزود: شهید شیری در تمام کارها به نحو احسن شرکت می‌کرد و استعداد بسیار خوبی داشت و در بیان مطالب و آموزش بسیار خوب عمل می‌کرد؛ علاوه بر اینکه در گردان مربی بود و تلاش‌های مضاعفی برای آموزش به سربازها و بسیجیان داشت نیز بعد از ظهرها و شب‌ها در پایگاه‌ها برای بسیجیان کلاس می‌گذاشت درواقع ساعت کاری نداشت و در هر شرایطی حتی در روز تعطیل هم کارها را پیگیری می‌کرد.

فرمانده سابق تیپ۸۲ سپاه صاحب الامر(عج)قزوین گفت: ویژگی اطاعت‌پذیری شهید شیری بسیار شاخص بود و دستورات فرماندهی را به نحو احسن اجرا می‌کرد به طوری که اگر ماموریتی واگذار می‌شد، فرمانده خیالش راحت بود که کار انجام شده است و تا جایی که میتوانست تلاش می‌کرد که کارها را به نحو احسن انجام دهد.

شهید شیری در خط نظام و ولایت و از سربازان لایق بود

آذربایجانی ادامه داد: این شهید بزرگوار در خط نظام و ولایت و از سربازان لایقی بود که در ماموریت‌ها جزو داوطلبان بود که همیشه حضور فعال داشت؛ چه در ماموریت‌های شمال غرب و چه در فتنه‌های 88 و در بحران‌های شهری جزو نیروهای خیلی خوب و پا به کار بود.

وی خاطرنشان کرد: در ماموریت نهضتی هم که باید به خارج از کشور می‌رفتیم یکی از شرایطش این بود که حتما خود فرد باید داوطلبانه باشد نه اینکه ابلاغی شود و در کنار این فردی که می‌خواهد در سوریه با داعش بجنگد باید چند ویژگی شاخص را دارا باشد؛ از جمله آموزش‌های تخصصی که  شهید شیری کاملا طی کرده و مسلط به کارها بود.

فرمانده سابق تیپ۸۲ سپاه صاحب الامر(عج)قزوین افزود: بحث طاقت فرسایی مطرح بود که بتواند در وضعیت‌های سخت و دشوار تحمل داشته باشد که شهید شیری کاملا در ماموریت‌ها با این ویژگی‌ها حضور می‌یافت و درواقع یک سرباز ولایت و در خدمت نظام بود که در ماموریتهای سوریه به صورت داوطلبانه شرکت می‌کرد.

آذربایجانی یادآور شد: شب‌های عملیات باهم بودیم و در سخترین شرایط وارد عملیات شدیم که روحیه داوطلبانه بودن و ایثارگری شهید جزو مثال زدنی‌های رزمنده‌ها بود و در نقشی که به او واگذار شده بود نیز به نحو احسن ایفای نقش کرد.

جوانان امروز با روحیه شهادت طلبی در عرصه حضور دارند

وی با بیان اینکه جوانان ما در مکتب شهادت طلبی بزرگ و تربیت شده‌اند، تصریح کرد: امثال شهید شیری؛ جوانان امروزی هستند که تمام تلاش دشمن این است که این جوان‌ها انقلابی و در خط نظام نباشند و این جوانان در برهه‌ای بعد از جنگ متولد شده و سختی‌های جنگ را ندیده‌اند اما می‌بینیم که با همان روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در عرصه حضور پیدا می‌کنند و این از ویژگی‌های جوانان امروزی ما است.

فرمانده سابق تیپ۸۲ سپاه صاحب الامر(عج)قزوین تاکید کرد: بعد از پنج سال چشم انتظاری خانواده امروز می‌بینیم که عطر شهادت در شهر پیچیده و روحیه تازه‌ای را به جوانان و جامعه ما تزریق می‌شود و با مشکلاتی که وجود دارد اما می‌بینیم که مردم هنوز مقید به این هستند که از شهدا تقدیر کنند.

آذربایجانی گفت: از روز گذشته که خبر بازگشت پیکر شهید را اعلام کردند، مردم بسیار خوشحال هستند و با خانواده شهید همدردی می‌کنند و منتظر هستند که با رعایت مسائل بهداشتی یک تجلیل خوبی از شهدا داشته باشند.

انتهای پیام/ 1300

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار