ایران جانبی

» روز قدس منطبق بر مبانی دینی ما است/ ویروس منحوس صهیونیستی در آستانه ریشه‌کنی قرار دارد
کد خبر: 208272
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۴۷
منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم:
شاخص : منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم با بیان اینکه اهمیت گرامیداشت روز قدس منطبق بر مبانی دینی ما است؛ گفت: با وحدت، مقاومت و همدلی، این ویروس منحوس صهیونیست هم ریشه‌کن خواهد شد.

دکتر فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، درباره اهمیت روز قدس اظهار کرد: روز قدس، روز مبارزه با استکبار جهانی است و اهمیت این روز به این دلیل است که تمام ملل مظلوم و آزادی‌خواه در این روز امیدواری بیشتری نسبت به موضوع غلبه بر ظلم و ستم دارند.

وی افزود: همچنان که در ابتدای انقلاب اسلامی کسی فکر نمی‌کرد که ما بر نظام شاهنشاهی غلبه کنیم، امام خمینی(ره) با تکیه با سنت الهی و آیات قرآن به مردم اطمینان دادند که ما بر نظام شاهنشاهی 2500 ساله پیروز خواهیم شد.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم ابراز کرد: همچنین در جنگ تحمیلی، حضرت امام(ره) فرمودند که ما بازهم بر دشمن پیروز خواهیم شد که با همین باور توانستیم بر دشمن غلبه کنیم و پس از پیروزی در جنگ تحمیلی، امام راحل بر این باور تکیه کردند که راه قدس از کربلا خواهد گذشت.

محمدبیگی با اشاره به اینکه روز قدس پیروزی مظلومان بر کافران، تحقق عدالت و مردم دوستی است؛ ادامه داد: ما براساس آیه “أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُون” معتقد هستیم که یک روزی زمین به بندگان صالح خدا به ارث می‌رسد، بنابراین نور امید در دل مظلومین و ستم‌دیدگان عالم از قبل هم روشن‌تر خواهد شد.

وی عنوان کرد: این که اکنون می‌بینیم یمن در مقابل ظلم و جور عربستان، دوستان صهونیستی و آمریکایی‌اش و بعضی از اعراب خائن مقاومت می‌کند یا اینکه رژیم منحوس صهونیستی در مقابل حزب‌الله لبنان، جنبش حماس فلسطین و جنبش‌های آزادی بخش فلسطین نمی‌تواند تاب مقاومت بیاورد و عملا همچنان بعد از سال‌ها تکلیف رژیم صهونیستی روشن نیست و نمی‎‌تواند خودش را صاحب مناطق اشغالیبداند، به خاطر این است که هنوز هم مردم فلسطین بر این باور هستند که یک روزی سرزمین خودشان را به‌دست خواهند آورد و این باور محقق خواهد شد.

روزهای خاموشی چراغ امید مستکبران نزدیک است

محمدبیگی گفت: براساس بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند رژیم صهونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید، ما مطمئنیم که این روزها روزهای پایانی و کم سو شدن چراغ امید مستکبران است، چراکه در آیت الکرسی هم ذکر شده؛ آن‌هایی که در ظلمت به سر می‌برند و گمراه هستند، در گمراهی باقی خواهند ماند و به جهنم خواهند رفت و آن‌هایی که راه نور و روشنایی را طی می‌‌کنند و به دنبال یافتن خدا و حق هستند؛ خداوند متعال این افراد را در نور هدایت خود قرار خواهد داد.

وی اذعان کرد: روز قدس نماد مقاومت و ایستادگی در مقابل ظلم است و هر قدر که ما بتوانیم این روز را گرامی بداریم و به فرزندان امروز و نسل آینده بشناسانیم و پرورش دهیم به ظهور امام زمان(عج) نزدیک‌تر خواهیم شد.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم ابراز کرد: اسلام کامل‌ترین دین است و ما امیدواریم که یک روز قبله اول مسلمانان به دست آنان بی‌افتد و بتوانیم در آینده‌ای نزدیک همه مسلمانان و مومنان عالم را در مسجد الاقصی ببینیم.

محمدبیگی تاکید کرد: اهمیت گرامیداشت روز قدس منطبق بر مبانی دینی ما است؛ چراکه زمانی که می‌خواهیم دین خود را به مردم معرفی کنیم باید در اقامه آن در جامعه تلاش کنیم و این زمانی اتفاق می‌افتد که ما بتوانیم حاکمیت دینی را در دنیا اجرا کنیم.

وی با اشاره به پویش کووید 1948 بیان کرد: می‌توان گفت همان طور که ویروس منحوس 2019 یک ویروس کوچک است و همه دنیا را به هم ریخته، صهونیست هم با کوچک بودن خود دنیا را بهم ریخته اما مانند ویروس 2019 از بین بردنی است و با وحدت، مقاومت و همدلی، این ویروس منحوس صهیونیست هم ریشه‌کن خواهد شد.

محاسبات رژیم صهیونیست و امریکا درباره مقاومت مسلمانان اشتباه است

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم افزود: به هیچ کشوری اجازه دخالت در امور کشور دیگر را نخواهیم داد چراکه فسطین برای فلسطینیان به رسمیت شناخته شده و هیچ زمانی جهان و جهانیان، صهیونیست را صاحب سرزمین فلسطین نمی‌دانند؛ صهیونیست‌ها به دلیل متجاورز بودن و غارتگری، محکوم به شکست هستند چراکه در هیچ دینی متجاوز و غارتگری ستوده نشده است.

محمدبیگی درباره شکست صهیونیستی‌ها در هویت بخشی به خودشان، گفت: زمانی که هویتی دروغین و پوشالی باشد، هر چه قدر هم که با زور، پول، سلاح، جنگ و تدابیر ویژه بخواهند خودشان را صاحب یک منطقه‌ای بدانند، موفق نخواهند شد چراکه با هویت دروغین هیچ راهی هموار شدنی نیست.

وی ادامه داد: همیشه محاسبات رژیم صهیونیست و امریکا درباره مقاومت مسلمانان اشتباه است، چراکه دستگاه محاسباتی آن‌ها بر پایه مکتب مادی بنا شده و ارزش‌هایی مانند ایثار، شهادت، مقاومت برای آن‌ها قابل فهم و درک نیست.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم، درباره علت حمایت‌های برخی از کشورهای عرب از رژیم صهیونیسم، عنوان کرد: یکی از علت‌های حمایت برخی از کشورهای عرب از رژیم صهیونیسم ترس، دنیازدگی، رفاه طلبی و عافیت طلبی است؛ و زمانی که برخی از کشورهای عرب با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند فقط به مطامع دنیوی خود می‌رسند.

محمدبیگی تاکید کرد: کوتاه‌نگری و کم‌بینی صهیونیسم متاسفانه باعث شده که تا کنون مردم شریف فلسطین و سرزمین‌های قدس به حق خودشان که اسکان در سرزمین مادری است، نرسند و هر ساله فلسطین به خون رنگین شهدای خود لاله گون شود و متاسف هستیم برای خائنینی که ادعای عرب بودن دارند اما به هم‌کیشان عرب خود ظلم می‌کنند.

آزادی فلسطین یک آرمان جهانی است

وی گفت: امروزه دل‌های مردم در همه ملل بیدار شده و آزادگان جهان دنبال رهایی و آزادی فلسطین هستند؛ آزادی فلسطین صرفا یک آرمان دینی نیست، یک آرمان جهانی برای همه جهانیان، آزادگان، آزاد مردان و زنان جهان است.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم تصریح کرد: اساس روز قدس فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال 1358 بود که فرمودند: مبارزه با اسرائیل اساس پیروزی مسلمانان و تشکیل امت اسلامی است.

محمدبیگی بیان کرد: اساس مبارزه با فلسطین، فرهنگ مقاومت و مقابله با ظلم و ستم است و ما در اسلام معتقد هستیم که باید عدالت وجود داشته باشد اما عدالت محقق نمی‌شود مگر اینکه با ظالم مبارزه و مظلوم را یاری کنیم.

وی افزود: عدم مقابله با ظالم، خود ظلم است. یعنی اگر ما جایی ظلم را ببینیم و در مقابل آن سکوت کنیم، به خود ظلم کرده‌ایم و ظالم خواهیم شد؛ بنابراین تظلم خواهی و مبارزه با ظلم یک فرهنگ آزادی است که به انسان شرافت می‌بخشد.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم ابراز کرد: در همه دنیا با هر دینی حمایت از وطن و دفاع از میهن یک ارزش انسانی و ملی شناخته شده و هیچ انسان با کرامتی نیست که مقابل دفاع از وطن بایستد؛ پس ما اکنون باید در دنیا به دنبال یک آرمان مشترک با جهانیان باشیم.

محمدبیگی در پایان تاکید کرد: امروزه بشر به این باور رسیده که باید منتظر یک منجی و برقرار کننده عدالت در جهان باشد و این فرد کسی جز حضرت ولیعصر(عج) نیست.

انتهای پیام/ 1700

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار