روز ملی استکبارستیزی باشکوه‌تر از سال‌های دیگر برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 176127
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲:۲۸
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با بیان اینکه دشمن می‌خواهد جمهوری اسلامی 40سالگی انقلاب اسلامی را نبیند، گفت: ملت ایران نشان خواهند داد که قدر امنیت و دستاوردهای انقلاب اسلامی را می‌دانند و همیشه در صحنه حضور دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام علی قابل در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن ۱۳آبان روز ملی استکبار ستیزی که ظهر امروز در سالن جلسات اداره ارشاد استان برگزار شد، اظهار کرد: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، سه رویداد با یک هویت بودند که هر کدام در شکل گیری حرکت انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کردند.

وی افزود: هویت هر سه اتفاق مبارزه با استکبار بود و به همین دلیل، این روز به یاد ماندنی «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحرکات و توطئه‌هایی از سوی دشمنان بودیم که تمامی این اقدامات با هدف تفکیک کشور انجام می‌شد اما ایستادگی زنان و مردان انقلابی ایران اسلامی چنین اجازه‌ای را نداد.

این مسئول تصریح کرد: امام راحل در آن زمان فرمود ریشه تمامی این شیطنت‌ها آمریکا است و با تسخیر لانه جاسوسی این حقیقت برملا شد.

قابل عنوان کرد: امروز شاهد هستیم که ترامپ برجام را کنار گذاشت و تصمیم گرفت از ۱۳ آبان تحریم اقتصادی شدیدی را علیه ایران ایجاد کند.

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد جمهوری اسلامی ۴۰سالگی انقلاب اسلامی را نبیند، گفت: ملت ایران نشان خواهند داد که قدر امنیت و دستاوردهای انقلاب اسلامی را می‌دانند و همیشه در صحنه حضور دارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: رسانه‌ها و اصحاب رسانه امروز رسالت سنگینی بر دوش دارند و باید خدمات نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در جامعه تبیین کنند.

این مسئول تصریح کرد: امسال باید روز ملی استکبار ستیزی با حضور حداکثری تمامی اقشار مردم و مسئولین برگزار شود و فقط این روز به عنوان روز دانش‌آموز نبینیم.

قابل یادآور شد: امروز کشور در بسیاری از بخش‌ها پیشرفت کرده و در بالاترین جایگاه قرار گرفته است؛ ما بسیاری از گردنه‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و مشکلات کنونی را هم حل خواهیم کرد.

وی در پایان یادآور شد: مراسم ویژه روز ملی استکبار ستیزی روز یکشنبه هفته آینده ۱۳آبان ماه در ساعت ۹نیم صبح در میدان شهدا قزوین و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

اکبر اسکندری‌نژاد در ادامه این جلسه اظهار کرد: خصومت و دشمنی آمریکا با ملت ایران در این سال‌ها آشکارتر شده است.

وی با اشاره به تفاوت ۱۳ آبان امسال با سال‌های قبل افزود: ترامپ تهدید کرده است که ایران را از این روز به لحاظ اقتصادی تحت فشار گذاشته و تحریم خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامى استان قزوین در ادامه گفت: آمریکا و ابرقدرت‌های جهان در دوران دفاع مقدس نتوانستند گزندی به جمهوری اسلامی برسانند.

سکندری‌نژاد بیان کرد: امروز کمرنگ شدن آموزه‌های ارزشی باعث شده صحبت‌های ترامپ، برخی را در کشور تحت تاثیر قرار دهد.

این مسئول در پایان افزود: امروز بیش از هرچیز به ان همدلی که در زمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتیم، نیازمندیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار