ایران جانبی

روشنگری و آگاهی مردم، هدف مشترک رسانه و پلیس است/ کاهش سرقت و فوتی در تصادفات سال جاری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 193441
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۸
فرمانده انتظامی استان قزوین:
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: روشنگری و بصیرت مردم به عنوان هدف مشترک رسانه‌ها و پلیس است بنابراین انتظار داریم که خبرنگاران در این امر به صورت حرفه‌ای با ما همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی حاجیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با بیان اینکه خبرنگاران همیشه و در همه حال زبان گویای جامعه هستند، اظهار کرد: امروز اهالی رسانه سربازان دلیر و شجاعی هستند که در خط اول و مقدم جنگ نرم قرار دارند.

وی افزود: خبرنگاران در این جنگ پیچیده در این عصر تبادل اطلاعات هوشمندانه نقش اساسی و کلیدی را رقم می زنند که بار معنایی این اطلاعات در فضای مجازی تبادل می‌شودو دشمن روزها و ماه‌ها تلاش می‌کند تا با اهداف شوم، یک خبر را در فضای مجازی منتشر کند.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: امروز جنگ پیچیده ارتباطات و رسانه‌ها است، جنگی که به تعبیر رهبری به شبیخون فرهنگی تشبیه شده و با اهداف خاصی تبادل می‌شود و نقشه‌های شومی توسط دشمن وجود دارد که تغییراتی در سبک زندگی و رفتار مردم ایجاد کرده که ضرورت دارد هوشمندانه‌‎تر عمل کنیم.

این مسئول تشریح کرد: جامعه اسلامی نظام دو قطبی شرق و غرب را در هم شکست و توانست در برابر مستکبران و غارت گران بایستد که حاصل روشنگری‌های خبرنگاران و اطلاع رسانی‌ها بود.

حاجیان با بیان اینکه خبرنگاران نقش سخت، حساس و تاثیرگذاری در جامعه دارند، گفت: دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال نفوذ است و خبرنگاران سربازان این حوزه هستند که از کیان جامعه اسلامی دفاع می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان قزوین اضافه کرد: روشنگری‌های خبرنگاران موجب بصیرت مردم شد و اعتماد آنان را به نظام دو چندان کرد و در واقع دست آهنی را پشت دستکش مخملی روشن کرد؛ خبرنگاران با بصیرت و آگاهی به مردم دست دشمن را رو کردند و این وظیفه همچنان باید ادامه داشته باشد چراکه دشمن در صدد توطئه است.

رویکرد امنیت بر مبنای مشارکت و جامعه محوری است

حاجیان با اشاره به اثرگذاری اصحاب رسانه در تامین امنیت استان گفت: اگر امروز امنیت پایداری که در استان حاکم است مرهون تلاش خبرنگاران است که سهمی بزرگی در این راستا دارند؛ فعالیت‌های فرهنگی و فکری که رسانه‌ها ایجاد می‌کنند موجب افزایش آگاهی و بصیرت مردم خواهد شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه رویکرد امنیت بر مبنای مشارکت و جامعه محوری است، اظهار کرد: بزرگترین سرمایه ما اعتماد مردم است که با دستان خبرنگاران تعمیم پیدا می‌کند.

حاجیان تصریح کرد: فرهنگ قانون مداری و هنجار سازی‌ها که موجب افزایش امنیت اجتماعی می‌شود مرهون فعالیت‌های اصحاب رسانه است که آگاهی و درک صحیح را به جامعه القا می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: ارتقای امنیت نیازمند همکاری موثر نیروی انتظامی و اصحاب رسانه است؛ خبرنگاران با اطلاع رسانی‌ها نقش ویژه‌ای در ایجاد وحدت اجتماعی دارند.

وی با اشاره به تروریست خواندن سپاه توسط امریکا ادامه داد: روشنگری‌هایی که در این راستا توسط خبرنگاران انجام شد، همبستگی و وحدت را در جامعه ایجاد کرد و این بزرگترین ضربه به امریکا بود.

این مقام انتظامی گفت: اجرای قانون توسظ مجریان و تشویق مردم به اجرای قانون توسط رسانه صورت می گیرد که زمینه ساز جامعه مدنی خواهد شد.

وی با اشاره به تقویت معنویت و ارتقای دین باوری در گام دوم گفت: تاثیر رسانه‌ها در تعمیق دین و معنویت موجب شد جامعه اسلامی در بیانیه گام دوم به عنوان مولفه اخلاق محسوب شود.

این مقام انتظامی عنوان کرد: افزایش آگاهی اجتماعی، سیاسی و هشدار سازی مردم به منظور مصون سازی در برابر فتنه‌ها است و روشنگری و نقدی که رسانه‌ها از حوزه‌های مختلف دارند موجب پویایی و توسعه جامعه می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: آموزش‌هایی که در موضوعات اجتماعی و هدایت افکار عمومی که از طریق خبرنگاران حاصل می‌شود موجب افزایش آگاهی مردم و تکیه بر اصول اجتماعی در طول انقلاب خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز در استان در حوزه امنیت به کمک خبرنگاران توانستیم پیشگیری را توسعه دهیم و سهم مردم و نهادهای دیگر در این حوزه مشخص شد.

این مقام انتظامی گفت: اطلاع رسانی اصحاب رسانه در خصوص سامانه ۱۹۷ به عنوان پل ارتباطی مردم و پلیس، موجب تعمیق پیشگیری اجتماعی شد و از طرفی ما توانستیم در جهت افزایش نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف برآییم.

باید در مقابل شایعات مقابله به موقع داشته باشیم

حاجیان ادامه داد: با روشنگری‌های اصحاب رسانه باید سهم هر نهاد در تامین امنیت مشخص شود و در جهت ایجاد احساس امنیت تلاش صورت گیرد و خدمات پلیس باید از طریق رسانه اطلاع رسانی شود تا احساس امنیت در استان افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: خبرنگاران باید جلسات مشترکی با پلیس داشته باشند تا بتوانیم علل تحلیل جرائم و چرایی آن را احصاء کنیم و خبرنگاران باید از انتشار اخبار بررسی نشده که ممکن است موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود خودداری کنند و به صورت حرفه‌ای به پلیس کمک کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: روشنگری و بصیرت مردم به عنوان هدف مشترک رسانه‌ها و پلیس است بنابراین انتظار داریم که خبرنگاران در این امر به صورت حرفه‌ای با ما همکاری داشته باشند.

وی افزود: انتظار دارم نمایندگانی از خبرنگاران در اتاق اندیشه ورزی مشترک تبادل اطلاعات کنند؛ ما باید در مقابل شایعات مقابله به موقع داشته باشیم تا بتوانیم توطئه‌ها را خنثی کنیم

این مقام انتظامی عنوان کرد: پلیس به عنوان مجریان قانون وظیفه برخورد با جرائم را دارد و خبرنگاران باید کمک کنند تا اقتدار پلیس بیشتر شود چراکه هرچه پلیس در استان مقدم شود نیز امنیت پایدار حاصل خواهد شد.

وی گفت: طی ۵ ماهه سال جاری امنیت استان در حوزه کاهش سرقت ها، تصادفات و فوتی‌ها افزایش یافته و وضعیت پلیس در خدمات رسانی به مردم با همکاری خبرنگاران در استان مطلوب است اما هنوز با چشم اندازهایی که رهبری تعیین کردند فاصله داریم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار