روش تربیتی مادران شهدا جلوه‌ای از فرهنگ فاطمی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 130825
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۲۰
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مادران شهدا افسران میدان جنگ فرهنگی، باطنی و ظاهری هستند، افزود: اراده فاطمه زهرا(س) در اراده این مادران عجین شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین روز گذشته در مراسم تجلیل از ۱۵۰ مادر شهید استان و یادواره شهدای شهرستان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ و کلام امام راحل در مسیر شهیدپروری بود، اظهار کرد: شهدا دانشجویان مکتب امام خمینی(ره) هستند.

وی افزود: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در رابطه با مادرانی که فرزندان خود را برای شهادت و فداکاری آماده ساخته‌اند فرمود؛ مرد از دامان زن به معراج می‌رسد.

امام جمعه قزوین خطاب به مادران شهدا بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) در نیکی کردن به والدین نیز ۳حق را برای مادر و یک حق را برای پدر در نظر گرفته است.

عابدینی در ادامه گفت: اکنون دل‌های آرام، روح معنوی و علاقه غیر قابل وصف مادران شهدا به ائمه اطهار (ع) به دلیل حضور فرزندان شهید آن‌هاست که به توصیه پیامبر(ص) عمل کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: بنا بر آیات قرآن کریم شهدا به مقصد و منزل نهایی رسیده‌اند و افرادی که در چنین راهی قرار نگرفته‌اند باید همواره غبطه بخورند.

عابدینی با اشاره به آیات قرآن تصریح کرد: زمین باید توسط انسان‌های شایسته اداره شود و از دست منافقان، زورگویان، ظالمان و دروغگویان نجات یابد؛ شهیدان برای محقق شدن این مقصود الهی به شهادت رسیده‌اند.

وی بیان کرد: زمانی که شهدا در سال۴۲ قدم در راه حق و حقیقت گذاشتند هیچ نشانی از اسلام در کشور وجود نداشت اما امروز پرچم امام زمان(عج) در ایران برافراشته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها همچون عراق و سوریه به برکت خون شهیدان از زیر سلطه ظلم بیرون آمده‌اند و در کشورهایی مانند غزه، فلسطین و لبنان نیز بذر جمهوری اسلامی کاشته شده و حاصل آن شجره طیبه است.

وی با بیان اینکه مادران شهدا افسران میدان جنگ فرهنگی، باطنی و ظاهری هستند، افزود: اراده فاطمه زهرا (س) در اراده این مادران عجین شده است.

عابدینی تشریح کرد: یکی از اهداف قرآن کریم اقامه نماز است که به اجرای دین، رعایت عدالت و رسیدگی به مستضعفان اشاره دارد و تا به امروز هر چه در این مسیر پیش رفته‌ایم به برکت خون شهدا بوده است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه هر طایفه‌ای بزرگتری دارد، اذعان داشت: افتخار مادران شهدا این است که بانوانی همچون حضرت زهرا (س)، ام البنین (س) و زینب کبری (س) بزرگتران این طایفه‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: خداوند پیامبر را به واسطه عطا کردن حضرت فاطمه(س) که دارنده تمامی میراث پیغبران و کوثربود راضی کرد.

وی در پایان افزود: هرآنچه که رنگ خدایی داشته باشد ماندگار خواهد شد لذا شهدا همواره آرامش‌بخش خانواده، مادران، رهبر معظم انقلاب و برکت جامعه هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار