روغن سیاه دانه دوای حساسیت بهاره/ از توقف طولانی مقابل درخت‌ کاج پرهیز کنید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55546
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۳:۱۷
شاخص : برای از بین بردن حساسیت در بدن توصیه می‌کنیم که از قطره چکان که حاوی روغن سیاه دانه است در بینی خود بچکانید.

به گزارش سرویس سلامت شاخص، دکتر حسن اکبری درباره بیماری حساسیت در فصل بهار گفت: در فصل بهار به دلیل گرده افشانی گیاهان، بدن در مقابل این گرده‌ها از خود واکنش نشان داده و حساسیت به گرده در بدن شکل می‌گیرد، در این حالت آنتی ژن‌های بیگانه شناخته می‌شوند و سیستم ایمنی در مقابل عوامل بیگانه از خود واکنش نشان می‌دهند که گرده افشانی گیاهان در فصل بهار هم از این قائده مستثنی نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل کاشت بیش از حد درخت کاج در فضای سبز و حساسیتی که در این درخت وجود دارد باعث شده تا عاملی برای بیماری حساسیت در فصل بهار شود و همینطور باعث بروز بیماری آسم در کودکان شود.
این محقق طب سنتی و اسلامی تغذیه را عاملی مهم در بروز بیماری حساسیت دانست و گفت: توصیه می‌کنیم که افراد دمنوش زعفران، دارچین، آویشن، بابونه و گل گاوزبان، آب جوش، شیره انگور مصرف کنند تا حساسیت در آن‌ها تسکین داده شود، ضمن اینکه فلفل سبز و قرمز و گوشت گاو نخورند.
اکبری ادامه داد: برای از بین بردن حساسیت در بدن توصیه می‌کنیم که از قطره چکان که حاوی روغن سیاه دانه است در بینی خود بچکانید تا عوامل حساسیت‌زا برطرف شود، ضمن اینکه ماسک زدن را در بیرون از منزل فراموش نکنند.
وی به عوارض داروی آنتی هیستامین اشاره کرد و اظهار کرد: برخی‌ها تا عطسه می‌کنند به سراغ داروی آنتی هیستامین می‌روند؛ مصرف خودسرانه این دارو‌ها عوارض خاص خود را دارد و تا آنجا که می‌توانند نباید از این دارو‌ها برای تسکین خود مصرف نکنند.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار