تسریع در پرداخت وام‌های ازدواج جدی گرفته شود
کد خبر: 118857
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۵۴
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین:
شاخص : معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: جوانانی که برای وام ازدواج به بانک‌ها مراجعه می‌کنند باید مورد توجه قرار بگیرند و تا به آینده امیدوار شوند حتی یک روز تسریع در زمینه پرداخت وام می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین شب گذشته در جلسه ساماندهی امور جوانان که با حضور تعدادی از مدیران و معاونان دستگاه‌های مختلف استان در مجموعه باغستان سازمان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اگر این جلسات پیگیری و جدی گرفته نشود سایر جلسات نیز ابتر خواهد بود، اظهار کرد: رسیدگی و حل مشکلات جوانان باید در اولویت مسوولین دستگاه‌های مختلف باشد.

وی افزود: لزوم کارهای عمرانی قابل انکار نیست اما تمامی خدمات برای آسایش و زندگی بهتر مردم است و اگر جامعه دچار آسیب‌های اجتماعی همچون مشکلات خانوادگی، طلاق و اعتیاد باشند سایر مسائل در درجه بعد قرار می‌گیرند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بیان کرد: مدیران نباید نسبت به موضوعات اجتماعی بی تفاوت باشند چراکه مدیران دستگاه‌ها علاوه بر وظایف اداری نیز تکلیف انسانی و اسلامی دارند که باید به آن عمل کنند و از طرفی همه ما در این جامعه زندگی می‌کنیم و آسیب‌های اجتماعی متوجه ما هم هست.

رحیمی با تاکید بر اینکه روند پرداخت وام ازدواج باید تسهیل شود، گفت: جوانانی که برای وام ازدواج به بانک‌ها مراجعه می‌کنند باید مورد توجه قرار بگیرند و تا به آینده امیدوار شوند حتی یک روز تسریع در زمینه پرداخت وام می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.

وی مصوبات جلسه را اینگونه بازگو کرد: فرمانداران باید ستاد ساماندهی جوانان را در شهرستان‌ها به در بازه زمانی ماهانه تشکیل و برنامه‌ها و بخشنامه‌ها را تکمیل کنند و نتایج اقدامات خود را به صورت دقیق گزارش نمایند.

این مسئول مصوبه دیگر را اینگونه بیان کرد: برای جلسات تقویم زمانی تهیه گردد تا در موعد مقرر و زمان مناسب جلسه آتی برگزار شود، همه دستگاه‌ها مانند علوم پزشکی ، ورزش و امور جوانان و بهزیستی برنامه‌های خود را برای سال آتی ارائه دهند.

معاون استاندار اضافه کرد: دستگاه‌های فرهنگی ، قضایی، صدا و سیما و نیروی انتظامی اگر امروز برنامه‌های خود را ارائه ندهند در آینده مشکلات دو چندان می‌شوند و زیان می‌بینند.

وی به عنوان آخرین مصوبه گفت: بودجه‌ای که برای وام‌های ازدواج از سوی ریاست جمهوری پیش‌بینی شده است در پایان هر دوره آماری در خصوص تعداد وام‌های تخصیص داده شده توسط بانک‌ها گزارشی ارائه شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار