رونق اقتصادی اروپا در بازارهای ایران/ خسارت ۳هزار میلیاردی پژو به صنعت خودروسازی کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91116
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۰۰
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه گشودن دروازه‌های بازار ایران به روی اروپا رونق اقتصادی آنها را به دنبال دارد نه بهبود معیشت ایران، تاکید کرد: بسیاری از حواشی سفر دولت در جهت اثرگذاری در انتخابات است.

رستم قنبرلو صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به تجربه دولت های گذشته، اظهار کرد: هر چه بخواهیم به اروپا و آمریکا نزدیک شویم آنها در پی سوء استفاده از فرصت‌ها برای تحقیر و رسیدن به اهدافشان هستند.

وی با اشاره به سفرهای اخیر رئیس جمهور به کشورهای اروپایی، افزود: متاسفانه با وجود تجربیات گذشته و خاطره‌های تلخ از نتیجه دوستی با غرب و عهد شکنی‌های آن‌ها، چرا باید باز هم شاهد اشتباهات دولت باشیم.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مسئولین باید تاکنون این موضوع را درک کرده باشند که ماهیت انقلاب اسلامی ناقض لیبرال دموکراسی است؛ استکبار جهانی و غرب به هر قیمتی که شده به دنبال تضعیف پایه‌های این انقلاب و جلوگیری از گسترش آن در جهان هستند.

این کارشناس با بیان اینکه غرب همواره با روش های تاکتیکی با ایران برخورد کرده است، تصریح کرد: آنها هرگز تمایلی به رابطه استراتژیک با کشور ما ندارند و برخی حرکات و رفتارهای آنها در سفرهای رئیس جمهور بیان گر همین موضوع است.

قنبرلو با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ” سعی نکنید اقتصاد ایران را با روابط گسترده به اروپا گره بزنید چرا که قابل اعتماد نیستند” گفت: مسئولین باید در روابط خود هوشمندانه عمل کنند چرا که سیاست‌های اروپا جدا از آمریکا نیست.

وی عنوان کرد: فرانسه هفته گذشته به علت رکود و ورشکستگی حالت فوق العاده اقتصادی اعلام کرد و اکنون قراردادهای اقتصادی اخیر آنها با ایران بیشتر در جهت رونق اقتصادی و خروج از رکود فرانسه خواهد بود.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد پس از عقد قرارداد شرکت پژو با ایران، سهام این شرکت ۵ درصد افزایش یافته است در صورتی که فرانسوی‌ها به علت بد عهدی‌هایشان در گذشته خسارت‌های ۳ هزار میلیاردی را به کشور متحمل شدند که هنوز جبران نکرده اند.

این کارشناس استدلال کرد: شواهد نشان می دهد همه قرار دادها تا کنون به نفع اشتغال و افزایش سرمایه کارخانه‌های اروپائیان است چرا که مسئولین به جای پرداختن به تولید داخلی درهای بازار ایران را به روی غرب باز کرده اند.

قنبرلو با اشاره به صحبت های رئیس جمهور در خصوص شورای نگهبان آن هم در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در ایتالیا، گفت: مسائل داخلی و انتخابات کشور هیچ ربطی به کشورهای بیگانه ندارد و آقای روحانی باید در این خصوص پاسخ گو باشند.

وی بیان کرد: هیچ یک از حواشی سفر رئیس جمهور به اروپا نمی تواند اتفاقی باشد از جمله گرفتن عکس با راوی مستند ضد ایرانی، زیرا هیچ کاری بدون برنامه‌ریزی نیست و اگر این چنین فکر کنیم ساده انگاری است.

قنبرلو ادامه داد: هدف از این اقدامات تاثیر گذاری در روند انتخابات و جذب طرفدارانشان است.

وی تاکید کرد: آرامش و امنیت در فضای انتخابات بسیار مهم است و ملت ایران باید با رای خود پاسخ کوبنده‌ای به تمام دنیا بدهند زیرا ایجاد تنش در این شرایط به ضرر منافع و پایداری جمهوری اسلامی ایران و به نفع دشمنان خواهد بود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار