رونمایی از کتاب «طراوت تکرار» نوشته مهدی احمدی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57941
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۴۶

شامگاه روز گذشته در نشست «قزوین، شهر مینودری» در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی از کتاب طراوت تکرار، نوشته مهدی احمدی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، نشست «قزوین، شهر مینودری» به عنوان اولین نشست از سلسله نشست‌های «روز استان‌ها» در روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از فعالان فرهنگی استان قزوین، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد، امیر مسعود شهرام‌نیا قائم مقام و معاون اجرایی بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران و محمدرضا صلح‌جو معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد از کتاب “طراوت تکرار” نوشته دکتر مهدی احمدی” نیز رونمایی شد.

کتاب طراوت تکرار به بررسی تاثیر شاعران سبک عراقی “عراقی و حافظ” بر دو شاعر دوره بازگشت ” فروغی و هاتف” پرداخته است.

قوام الدین خرمشاهی، ویراستار کتاب طراوت تکرار با بیان اینکه جای خالی این کتاب در این حوزه احساس می شد، گفت: نوشته آقای احمدی نیاز به ویرایش چندانی نداشت و این کتاب برخلاف نظر برخی دوستان تکرار مباحث گذشته نبوده و تنها مقلد صفر نیست.

وی افزود: این کتاب شاید در ظاهر تکرای باشد اما در معنا نامکرر است مانند طراوت آینه است و نام این کتاب نیز برگرفته از یک مصرع از فروغ فرحزاد است که در عین کوتاهی بسیار زیبا، جامع و رسا است.

این پژوهشگر از ارائه توضیحات مفصلی از کتاب طراوت تکرار و اثبات تکراری نبودن آن در فصلنامه‌ دروازه بهشت خبر داد.

در ادامه این مراسم، دو جلد از کتاب طراوت تکرار توسط مهدی احمدی، نویسنده این کتاب به آقایان سید عباس صالحی و امیر مسعود شهرام‌نیا تقدیم شد.

همچنین با حضور این مسئولین در پایان مراسم از فعالان فرهنگی استان در عرصه شعر، نویسندگی، نشر، پژوهشگری و صنعت چاپ با عناونی ذیل تقدیر به عمل آمد.

۱-محمدرضا خان محمدی استاد تمام شیمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۲-سید عباس بندی از اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و یکی از صدرنشینان در بین ریاضیدانان جهان

۳-حسین مافی مدیر مسئول انتشارات سایه‌گستر

۴- حمید خمسه به عنوان چاپخانه‌دار برتر

۵-قوام‌الدین خرمشاهی محمد رحیم عیوضی، بهاءالدین خرمشاهی، سید علی موسوی گرمارودی و قاسم انصاری به عنوان پژوهشگران فعال

۶-ابوالفضل امیردیوانی به عنوان مفاخر و شعرای قزوینی

لازم به ذکر است شعرخوانی آقای علیزاده از پیشکوستان عرصه شعر و از شاعران فعال استان قزوین با ابیاتی زیبا خاتمه بخش این مراسم بود.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار