رونمایی از ۱۰ جلد کتاب در سالروز آزاد سازی خرمشهر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161574
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱:۵۵
مدیر کل حفظ آثار و نش دفاع مقدس قزوین خبر داد
شاخص : مدیر کل دفتر حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس قزوین گفت: بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس 10 جلد کتاب را به منظور ارج نهادن به مقام شهدا و رزمندگان آماده رونمایی دارد و صدا و سیما نیز برنامه‌های متناسب با این ایام پخش خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی طاهرخانی مدیرکل دفتر حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس قزوین در جلسه ستاد بزرگداشت سوم خرداد که صبح امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر از دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس و نظام جمهوری اسلامی در سال ۶۱ بود که امسال در آستانه سی و ششمین سالگرد آن هستیم.

وی افزود: عملیات الی بیت المقدس در سال ۶۱ به فرمان امام خمینی (ره) با به کارگیری توان جمهوری اسلامی و با حضور نیروهای مسلح سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، بسیج مردمی و جهاد سازندگی حاصل شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اضافه کرد: عملیات الی بیت المقدس به علت برجسته بودن نقش مردم یک عملیات مردمی به شمار می‌رود.

طاهرخانی ابراز کرد: روز چهارم خرداد ماه روز مقاومت و پایداری مردم دزفول نامگذاری شده لذا برنامه‌هایی را از روز دوم تا چهارم خرداد در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه شعار مراسم سوم خرداد در سال جاری ” ما توانستیم” است، افزود: برگزاری برنامه صبح‌گاه مشترک نیروهای مسلح در سال جاری براساس تقسیم بندی توسط ارتش برگزار خواهد شد.

این مسوول گفت: برنامه‌های سوم خرداد به دلیل قرار گیری در ماه مبارک رمضان متناسب با فضای این ماه برگزار خواهد شد.

طاهرخانی با بیان اینکه به منظور تقارن روز سوم خرداد با پنجشنبه، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا به صورت ویژه برگزار می‌شود، افزود: سخنرانی فرماندهان دوران دفاع مقدس پیش از خطبه‌های نماز جمعه، برگزاری یادواره شهدا، نشست‌های بصیرتی، دیدار با خانواده شهدای عملیات بیت المقدس از سایر برنامه‌های این ایام است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان عنوان کرد: تاکنون ۷۲ شهید گمنام در استان قزوین تشییع و تدفین شده‌اند و برگزاری بخشی از یادمان این شهدا در این ایام برنامه ریزی و زمان‌بندی شده است.

وی تشریح کرد: بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ۱۰ جلد کتاب را به منظور ارج نهادن به مقام شهدا و رزمندگان آماده رونمایی دارد و صدا و سیما نیز برنامه‌های متناسب با این ایام پخش خواهد کرد.

این مسوول در پایان افزود: زنگ دفاع مقدس در بسیاری از مدارس به صدا در می‌آید و در کانون پرورش و فکری هم برنامه‌هایی برای کودکان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار