رونمایی المان کاروان جاده ابریشم همزمان با اولین روز اجلاس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112197
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲:۴۴
مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين خبرداد:
شاخص : مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين از نصب این المان در میدان مینودر خبر داد و گفت: این المان، روز شنبه  13 شهریور در ساعت 22 شب رونمایی و افتتاح خواهد شد

داریوش قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: المان کاروان جاده ابریشم در میدان مینودر نصب شده است و در روز شنبه  ۱۳ شهریور همزمان با اولین روز اجلاس در ساعت ۲۲ شب رونمایی و افتتاح خواهد شد.

وی افزود: المان در نظر گرفته شده دارای ۹ شتر، ۲ ساربان و یک تاجر است که در ضلع شرقی المان مینودر نصب می شود.

قاسمی در توضیح المان جاده ابریشم گفت: شهر قزوین سکونت‌گاه زمستانی مادها، دژ استوار ساسانیان و پایتخت صفویان  است که پیامبر اسلام (ص) آن‌را دری از درهای بهشت خوانده است.

IMG_7281

این مسوول با بیان اینکه قزوین  مهد تمدن ، فرهنگ و هنر در سرزمین ایران است، ابراز کرد: استان قزوین خواستگاه فرهیختگان و هنرمندان نامی، مدفن چهار پیامبر الهی و چهارمین حرم اهل بیت (ع) از دیرباز محل عبور کاروان های تجاری و پیوند دهنده شرق و غرب بوده و همچون نگینی بر شاهراه ابریشم می درخشد.

سازمان زیباسازی شهرداری قزوین برای تبیین نقش تاریخی شهر قزوین ، عملکرد شهر در گذشته را به یک خاطره جمعی در میان شهروندان امروز این المان را در مسیر جاده ابریشم نصب کرده است.

IMG_7292

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار