رکورد تولید آب شرب در قزوین شکسته شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167639
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۵۷
مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین:
شاخص : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: روز یکشنبه دهم تیرماه سال جاری و طی شبانه روز با تولید بیش از ۹۷ هزار ۴۰۰ مترمکعب آب از منابع زیرزمینی رکورد جدیدی در تولید آب شهر قزوین ثبت گردید.

داراب بیرنوندی مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد:  روز یکشنبه دهم تیرماه سال جاری و طی شبانه روز با تولید بیش از ۹۷ هزار ۴۰۰ مترمکعب آب از منابع زیرزمینی رکورد جدیدی در تولید آب شهر قزوین ثبت گردید.

وی افزود: گرمای کم سابقه بالای ۴۰ درجه در روز مذکور و افزایش مصارف باعث ثبت این رکورد شد.

این مسوول میانگین تولید آب قزوین در هرشبانه روز را ۸۰ هزار مترمکعب عنوان و اضافه کرد: هر درجه افزایش دمای بالای ۳۵ درجه سانتیگراد باعث افزایش ۵ درصدی مصارف می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین وضعیت کنونی تولید و توزیع آب شرب در قزوین را در شرایط حساس توصیف کرد و گفت: برای برقراری جریان مناسب آب شرب، بیش از ۴۷۰ لیتر کمبود آب وجود دارد و ناگزیر از برنامه مدیریت فشار در اغلب مناطق شهر استفاده شده و امید تا با برنامه های در دست اقدام و تامین منابع مالی مورد نیاز طی دو سال آتی تا ۱۸۰ لیتر آن را جبران کنیم.

وی در ادامه با دعوت از شهروندان برای تداوم صرفه جویی و مدیریت مصرف آب خاطرنشان کرد: تنها با ۱۰ درصد صرفه جویی می توان از این فصل گرما با کمترین تنش آبی عبور کرد.

بیرنوندی افزوده شدن سه حلقه چاه جدید طی هفته آتی را از جمله اقدامات کوتاه مدت رفع کمبود آب قزوین عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با تامین منابع مالی مورد نیاز، بهره برداری ۱۶ حلقه چاه شرق قزوین طی دو تا ۳ سال آتی بعنوان راه کار میان مدت رفع کم آبی قزوین صورت پذیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار