ریشه اقتصاد مقاومتی در امور تحقیقی و پژوهشی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83617
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با تاکید بر توجه به مقوله پژوهش در راستای سرعت بخشیدن به علم گفت: ریشه اقتصاد مقاومتی در امور تحقیقی و پژوهشی است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، فریدون همتی امروز در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری با تاکید بر توجه به مقوله پژوهش در راستای سرعت بخشیدن به علم اظهار کرد: برای اینکه در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم و کسب ثروت باید به پژوهش توجه جدی شود.

استاندار قزوین بیان کرد: ریشه اقتصاد مقاومتی در امور تحقیقی و پژوهشی است و اگر در این زمینه احساس مسئولیت بیشتری شود می توانیم این امر مهم را اجرایی کنیم.

این مسئول عنوان کرد: در گام اول باید به مسائل موجود در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی توجه بیشتری کنیم تا در فرآیندی مسئله ها را شناسایی و به نتایج بهتری دست یابیم.

همتی با بیان اینکه با ایجاد حساسیت بیشتر باید زمینه گرایش بیشتر نوجوانان و جوانان به تحقیق را فراهم کرد، تصریح کرد: در بخش دولتی و غیر دولتی باید دانشگاه‌ها و صنعت بیشتر درگیر موضوع پژوهش شوند و سهم استان قزوین در توسعه علم و فناوری مشخص شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه پژوهش بهترین فرصت برای ارائه ایده ها و طرح های تحقیقاتی است و می تواند ذهن مردم را برای ایجاد خلاقیت و نوآوری آماده کند.

استاندار قزوین از رسانه های گروهی خواست با اطلاع رسانی، موضوع پژوهش در جامعه را نهادینه کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار