ایران جانبی

» زائرانی که ویزا نمی‌خواهند/ تولید عروسک‌های اربعین برای دومین سال متوالی در قزوین
کد خبر: 206664
تاریخ انتشار: 15 سپتامبر 2020 - 2:49
پیشکشی باران؛
شاخص : میرزایی گفت:طرح تولید عروسک‌های اربعین با عنوان "پیشکشی باران" برای دومین سال متوالی آغاز شده است. این طرح از سال گذشته با اهداف اجتماعی، فرهنگی و تحت عنوان نذر فرهنگی در استان قزوین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، طرح تولید عروسک‌های اربعین با عنوان “پیشکشی باران” برای دومین سال متوالی آغاز شده است. این طرح از سال گذشته با اهداف اجتماعی، فرهنگی و تحت عنوان نذر فرهنگی در استان قزوین آغاز شد.

اعظم میرزائی، با اشاره به اینکه این طرح به شکل جدی از سال گذشته کلید خورده است، اظهار کرد: طرح “پیشکشی باران” با هدف ترویج فرهنگ ایرانی_اسلامی و برداشتن قدمی در حرکت عظیم اربعین شکل گرفت.

وی با اشاره به اهمیت ترویج نذر فرهنگی افزود: تولید عروسک‌های اربعین با در نظر گرفتن المان‌های فرهنگی از سال گذشته با گردهم آمدن و همکاری حدود 40 خانم شروع و 313 عروسک در مسیر پیاده‌روی اربعین بین کودکان عراقی که پذیرای زائران سید و سالار شهیدان بودند، توزیع شد تا زبان مشترکی برای قدردانی و همدلی بین زوار و کودکان مشایه عراقی باشد.

مسئول گروه جهادی “مهلا” با بیان اینکه طی سال جاری جهت نظام‌مند شدن گروه و اجرایی شدن اهداف بیشتر، گروه جهادی “مهلا” رسما به ثبت رسید، ادامه داد: سال گذشته هزینه تولید عروسک‌ها توسط خیرین تامین شد و ساخت عروسک‌ها نیز به همت بانوان قزوینی انجام شد.

وی با بیان اینکه الگو و تمام ویژگی‌های ظاهری عروسک‌های اربعین متناسب با المان‌های فرهنگی طراحی شده است، تصریح کرد: سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده در جهت تامین و حفظ سلامت جامعه، ضمن برگزاری جلسات متعدد و بیان ایده‌های متفاوت تصمیم گرفتیم تا تغییراتی در طرح ایجاد کنیم.

میرزایی ادامه داد: امسال قصد داریم تا این نذر فرهنگی را به شکلی دیگر اجرا کنیم تا علاوه بر تحقق اهداف سال گذشته، اهداف جدیدی را در این مسیر اجرایی کنیم.

مسئول گروه جهادی “مهلا” با بیان اینکه از اوایل سال جاری مراحل تولید و طراحی پوستر، برگزاری جلسات با مسئولین زی‌ربط و بررسی همه جانبه چگونگی تولید و اجرا، آغاز شده است، افزود: امسال قصد داریم تا عروسک‌های اربعین را به فروش برسانیم و عروسک‌های خریداری شده را در صورت تمایل خریدار همچون سال گذشته راهی سفر اربعین کنیم.

وی با بیان اینکه عروسک‌های اربعین با اسامی اختصاصی “هانی و هنا” بین کودکان مشایه عراقی توزیع خواهد شد، عنوان کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، عوائد فروش عروسک‌های اربعین در حوزه اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد.

میرزائی در پایان به راه‌های برقراری ارتباط علاقمندان با گروه مهلا اشاره کرد و گفت: افرادی که تمایل به شرکت در این طرح دارند می‌توانند به پیج @mahla_group_ir در اینستاگرام مراجعه و سفارش خود را ثبت کنند و یا هزینه تولید هر عروسک که ٣۵ هزار تومان است را به شماره حساب۵٨٩٢١٠١٢٢٨٨٩٣۶٣٨ بانک سپه واریز کنید.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار