زائرسرای دائمی استان قزوین در کربلا و نجف راه‌اندازی شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152156
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۰۱
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به لزوم ایجاد زائرسرای دائمی استان قزوین در کربلا و نجف گفت: باید در جهت ماندگاری محصول معنوی به دست آمده از اربعین، برنامه‌ها و اقدامات جدی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم تجلیل از خادمین ستاد مردمی اربعین حسینی استان قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات این ستاد برگزار شد اظهار کرد: خداوند برکاتش را از طریق انبیاء، اولیاء الهی و قرآن کریم نسیب ما می‌کند.

وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید؛ انگیزه بزرگداشت شعائر الهی در افراد با تقوا وجود دارد افزود: عده‌ای برای دفاع از مظلومان در سوریه و عراق قدم برمی‌دارند و عده‌ای هم نسبت به آن بی‌اهمیت بوده و شعار ” نه غزه نه لبنان” سر می‌دهند.

عابدینی ابراز کرد: پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید؛ اگر هر مسلمانی صدای یاری و کمک خواهی مظلومان جهان را بشنود و نسبت به آن بی‌تفاوت باشد، مسلمان نیست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: آمریکا وقتی حرکت خودجوش و حضور میلیونی مردم در پیاده روی اربعین سبب حیرت و درماندگی آمریکا و صهیونیست‌ها می‌شود.

وی عنوان کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم باید جلسات کارشناسی و مستمر برگزار شود.

توجه به محصول معنوی پیاده روی اربعین امر ضروری است

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید به ابعاد معنوی و فرهنگی اربعین توجه شود گفت: مسائل معرفتی اربعین باید بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی تبیین شود.

وی افزود:  در این راستا باید کارگروه مربوط به مسائل معرفتی اربعین متشکل از کارشناسان دینی و حوزه علیمه تشکیل گردد.

عابدینی عنوان کرد: باید در جهت ماندگاری محصول معنوی به دست آمده از اربعین، برنامه‌ها و اقدامات جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد زائرسرای دائمی استان قزوین در کربلا خاطرنشان کرد: برخی نیازها هم سخت افزاری است که مربوط به تامین محل اقامت و اقلام مورد نیاز زائرین می‌شود که باید در گروه مربوطه تصمیم‌گیری شود.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید اولویت‌ها را در نیازها شناسایی کنیم گفت: خیرین هم باید در این عرصه وارد شوند و در اربعین امسال هم شاهد همکاری خوبی از سوی تمامی ارگان‌های استان بودیم.

عابدینی در پایان با بیان اینکه باطن اربعین مهم‌تر از ظاهر آن  است افزود: باید تلاش کنیم تا قزوین جزو اولین استان‌ها در امر برگزاری همایش بزرگ اربعین باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار