زباله‌های کاروانسرای حاج رضا از بلا تکلیفی درآمدند
کد خبر: 102072
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
معاون فنی و اجرایی مدیریت پسماند شهرداری قزوین:
شاخص : معاون فنی و اجرایی پسماند استان قزوین گفت: بنگاه‌های  فاقد مجوز یا نظارت مجری طرح، حداکثر تا 25 اردیبهشت مهلت دریافت مجوز و نظارت پیمانکار طرح را دارند.

امیرعلی محمدی‌ها، معاون فنی و اجرایی مدیریت پسماند شهرداری قزوین صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه کاروانسرای حاج رضا مورد سوء استفاده بنگاه‌های خرید و فروش ضایعات بدون مجوز قرار گرفته بود، اظهارکرد: حدود ۱۵ غرفه در این کاروانسرا به منظور انبار، خرید و فروش غیر مجاز فعال بوده‌اند که نارضایتی مردم و کسبه باراز را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان پس از دریافت مجوز از قوه قضائیه وارد عمل شده است، گفت: طبق زمان تعیین شده به بنگاه‌های ضایعات که اموالشان دارای ارزش ریالی بود فرصت داده شد تا ضایعات را از این مکان خارج کنند.

معاون فنی و اجرایی مدیریت پسماند شهرداری قزوین در ادامه افزود: باقیمانده زباله‌ها طی ۲۵ خاور جمع‌آوری و از کاروانسرا تخلیه و به انبار مجری طرح انتقال داده شدند.

این مسئول درخصوص شناسایی تمام بنگاه‌ها در فاز دوم این طرح، عنوان کرد: واحد تخلفات شهری با حکم قوه قضائیه اقدام به بررسی بنگاه‌ها کرده است.

محمدی‌ها افزود: بنگاه‌های فاقد مجوز یا نظارت مجری طرح، حداکثر تا ۲۵ اردیبهشت ماه مهلت دریافت مجوز و نظارت پیمانکار طرح را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح باعث ساماندهی بنگاه‌های خرید و فروش ضایعات می‌شود، ابراز کرد: با تمرکز فرایند جمع آوری ضایعات، کدگذاری بنگاه‌ها و کارکنان بنگاه موجب بهبود این بخش می‌شود.

معاون فنی و اجرایی پسماند اضافه کرد: با اجرای فاز دوم طرح انتظار داریم تا اول تیر هیچ بنگاه‌ ضایعات غیرمجاز وجود نداشته باشد.

محمدی‌ها با اشاره به اینکه برخی از بنگاه‌ها با سر پیچی از قانون و غیر مجاز اقدام به مبادله و انبار ضایعات می‌کنند، تاکید کرد: باید تمامی بنگاه‌های خرید و فروش ضایعات زیر نظر مجری طرح قرار گیرند.

انتهای پیام/۷۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار