زبان کُد داعش رمزگشایی شد
کد خبر: 114839
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
شاخص : با بررسی مکالمات یوسف هندی، سرکرده داعش در هند، از زبان کُد این گروه تروریستی رمزگشایی شد.

به گزارش شاخص نیوز به  نقل از پایگاه اینترنتی تایمز آو ایندیا؛ ای کیو، جراسیم، پوپو، آرمار، آرمانسانی، زرار و بسیاری از کلمات این‌چنینی ممکن است فاقد بار معنایی باشند ولی این لغات وسیله برقراری ارتباط میان عناصر گروه تروریستی داعش و سرکردگان این گروه در حیدرآباد هند بودند که در قالب کد منتقل می‌شدند.

عناصر داعش با ارسال این کدها به سرکردگان خود در هند، عملیات تروریستی در هند، بنگلادش و کشورهای شرق آسیا را سازماندهی کرده‌اند. فرهنگ لغت کدهای داعش در ابتدا به‌وسیله یوسف هندی، سرکرده داعش در هند تهیه و به کار گرفته می‌شد. به عنوان مثال، پوپو به معنای پلیس، ای کیو کد رمز برای القاعده و جراسیم به معنی آژانس تحقیقات ملی یک کشور است.

یوسف نام مستعار شفیع عرمر است که وظیفه جذب جوانان هندی به گروه تروریستی داعش را داشت. با بررسی مکالمات یوسف هندی در فیس‌بوک و پست الکترونیکی، از زبان کد این گروه تروریستی رمزگشایی شد.

یوسف هندی، در سال ۲۰۰۹ با چند تن از سرکردگان پاکستانی به داعش پیوست. او فعالیت خود در هند را با ورود به گروه شبه‌نظامیان مجاهدین هند آغاز کرد و بیش از ۱۲ گروه را برای پیوستن به داعش آموزش داد.

منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار