زمان ثبت نام اعزام زائران عتبات در محرم و اربعین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64119
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۰۶
شاخص : مديركل عتبات و عاليات سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه روزانه ۲ تا سه هزار نفر به عتبات عاليات اعزام مي شوند، گفت: پيش ثبت نام براي اعزام ايام محرم و اربعين زائران از شهريور ماه آغاز مي شود.

 به گزارش سرویس سلامت شاخص، محسن نظافتی مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج و زیارت، در خصوص ثبت‌نام‌های عتبات و عالیات، گفت: در حال حاضر با ثبت‌نامی که از قبل انجام شده، اعزام‌ها از ۲۳‌ تیر آغاز ضده و تا ۲۵ شهریور ادامه دارد.

وی گفت: اوایل شهریور ثبت‌نام برای دوره بعدی اعزام‌ها که سه ماهه است و عاشورا و اربعین نیز جزو آن هستند، آغاز می‌شود که البته به دلیل افزایش تعداد متقاضیان برای اعزام در این ایام، پیش‌ ثبت‌نام انجام خواهد شد و از میان آنها برای اعزام نهایی با توجه به ظرفیت‌مان قرعه‌کشی می‌کنیم.

مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت با اشاره به اینکه ثبت‌نام در هر استان انجام می‌گیرد، افزود: مطابق با سهمیه‌ای که به استان‌های مختلف داده‌ایم، ثبت‌نام‌ها در سایت خودشان انجام می‌شود.

نظافتی از کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی قیمت اعزام زائران به عتبات خبر داد و گفت: با توجه به کاهش هزینه‌های اقامت، اعزام‌ها نیز مبلغ‌شان کاهش یافت، اما برای اعزام‌های ایام اربعین و عاشورا هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم و باید منتظر نرخ‌ها در آن ایام باشیم.

وی با تاکید بر اینکه روزانه دو تا سه هزار نفر به طور متوسط در ایام عادی سال به عتبات اعزام می‌شوند، افزود: البته در برخی مواقع تعداد اعزام‌ها به کمتر از این حد می‌رسد و در برخی ایام نیز مانند عاشورا به دلیل تقاضای زیاد، افزایش سهمیه و ظرفیت خواهیم داشت.

مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت گفت: مدتی است که اعزام زائران به سامرا را نداریم، اما به دنبال آن هستیم که زائران اعزامی بتوانند علاوه بر کاظمین و عراق، به سامرا نیز برای زیارت اعزام شوند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: حـج

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار