زمزمه شوم عدم نیاز به قدرت دفاعی تحلیل خطرناکی است
کد خبر: 114426
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۲۷
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین گفت: هفته دفاع مقدس هفته سربلندی انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در مقابل تمام دنیا است.

به گزارش  خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد با تبریک مناسبت‌های فراوان ماه ذی‌الحجه و با خواندن فرازی از زیارت جامعه کبیره اظهار داشت: بزرگان دین این زیارت را شناسنامه امام معصوم(ع) می‌دانند و شناخت امام با این زیارت است.

وی افزود: در زیارت جامعه کبیره گفته می‌شود که امامان، هادی و چراغ راه هستند و خداوند بر ما منت گذاشته و این چراغ‌ها را پیش‌روی انسان‌ها قرار داده است.

امام جمعه موقت قزوین با دعوت تمام برادران و خواهران نمازگزار به تقوای الهی عنوان کرد: تقوای الهی به معنای رعایت حلال و حرام خدا بوده و اگر خدا به هر کس این قدرت را عنایت کند فضل و رحمت ویژه‌ای نصیب او شده است.

قابل ادامه داد: قرآن کریم در سوره حدید تمام انسان‌ها را به تقوا و تبعیت از رسول خود دعوت می‌کند که بسیاری از مفسران می‌گویند مخاطب این آیه از سوره حدید اهل کتاب هستند و خداوند به آنها می‌گوید ایمان به خدا کافی نیست و باید به رسول هم ایمان بیاورید و اگر این چنین شود خدا به شما دو سهم از رحمتش را عنایت می‌کند.

وی تصریح کرد: در تفسیر دو سهم اختلاف است و بیشتر مفسران می‌گویند از دو نعمت و رحمت، ایمان و تقوا برخوردار می‌شوید که اگر این چنین شود نعمت سوم هم به ارمغان می‌آید و خدا برای شما یک راهنما قرار داده و در تمام حوادث و تاریکی‌ها شما را یاری می‌کند.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه مفسران می‌گویند منظور از نور معرفت امام معصوم است، اضافه کرد: وقتی پیامبر در غدیر امام و جانشین برای خود معرفی کرد که این دین تا قیامت بماند اما برخی ناامید شدند و فهمیدند اسلام برای بقای خود یک سازمان دارد.

قابل بیان کرد: بیشتر دشمنی با خاندان اهل‌بیت(ع) آغاز شد و باید گفت این نور برای افرادی ایجاد می‌شود که به پیامبر ایمان آوردند و ایمان آنها سلیقه‌ای نیست.

هفته دفاع مقدس هفته سربلندی انقلاب اسلامی در دنیا است

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس مطرح کرد: هفته دفاع مقدس هفته سربلندی انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در مقابل تمام دنیا است.

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس است که امروز به برکت خون پاک شهدا ایران اسلامی حرف نخست را در منطقه و جهان می‌زند.

قابل با اشاره به ماه مهر و بازگشایی مدارس تشریح کرد: تعلیم و تربیت نقش مهمی در رشد و شکوفایی فرزندان دارد که می‌طلبد در این زمینه معلمان و مدیران گام‌های ارزنده‌ای بردارند.

وی با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان قزوین بیان کرد: امید است با سفر هیأت دولت اقدامات مهمی در این استان رقم بخورد چراکه استان قزوین دارای ظرفیت‌های قابل توجهی در تمام عرصه‌ها است.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: هفته دفاع مقدس چنان وحشتی در دل دشمن ایجاد کرده که عزت امروز ایران اسلامی حاصل آن است و رهبری می‌فرماید خداوند عزیز را سپاسگزاریم که فرهنگ شهادت را در دوران ما تجسم بخشید.

قابل با اشاره به موضوع سرشماری نفوس و مسکن تشریح کرد: مقام معظم رهبری به این موضوع تأکید و توصیه دارند که می‌طلبد برادران و خواهران به طور جدی در این طرح همکاری و مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس و تبریک به معلمان بزرگوار که در تربیت دانش‌آموزان نقش پیامبرگونه دارند، یادآور شد: بازگشایی مدارس آغاز کسب علم و معرفت است که معلمان بزرگوار باید بدانند امانات مردم تحویل آن‌ها می‌شود و باید در شناختن و شکوفایی این استعدادها تلاش کنند.

امام جمعه موقت قزوین افزود: موضوع دیگر دیدار سپاهیان با مقام معظم رهبری طی هفته گذشته بود که در این زمینه زمزمه شوم عدم نیاز به قدرت دفاعی ایجاد شده و رهبری گفتند این یک کار غلط و تحلیل خطرناک است.

قابل با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان قزوین در پایان هفته جاری عنوان کرد: امیدواریم این سفر برای مردم استان مایه خیر و برکت باشد و به دست‌اندرکارانی که زمینه سفر را آماده می‌کنند چند نکته را یادآوری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه استان قزوین مستعد کشاورزی است و زمینه علمی بسیاری دارد، ادامه داد: این استان قطب اقتصادی و کارخانه‌های کشور است که همین امر موجب مهاجرپذیری این استان شده و دولت باید پرداختن به حل مشکلات کشاورزان، کارخانه‌ها، اصناف بازاریان و به خصوص جوانان را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

منبع: خبرگزاری فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار