زنان باردار ۹ ماه حمایت غذایی می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86781
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ۸:۴۴
شاخص : رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از پوشش حمایتی مادران باردار نیازمند طی ۹ ماه بارداری خبر داد و گفت: در راستای سیاست‌های افزایش جمعیت به هر مادر باردار طی ۹ ماه در قالب سبدهای غذایی ۱۰میلیون ریال کمک خواهد شد.

شاخص نیوز: فرحناز رافع در نشست خبری هشتمین آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه و واقفین برتر جمعیت هلال احمر در سراسر کشور، اظهار داشت: امسال نیز این آیین تجلیل با شعار “داوطلب بشردوست نیاز جامعه امروز”، با هدف تقدیر از پزشکان، پیراپزشکان، داوطلبان و واقفین برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس به‌دلیل تعدد داوطلبان در سراسر کشور از منتخبین آنان در تهران تقدیر به عمل می‌آید، همچنین همایش‌های متعدد شهرستانی برای تقدیر از داوطلبان و واقفین صورت می‌پذیرد.

رافع عنوان کرد: همچنین از ان‌جی‌اوهای برتر، کاروان‌های سلامت و خانه‌های داوطلب برتر به‌همراه واقفینی که پایگاه امداد نجات و یا اقدامات وقفی و هبه دیگری انجام داده‌اند تقدیر به عمل می‌آید.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به پروژه‌های مشترک این سازمان با وزارت بهداشت برای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم از ترویج کرامت انسانی و نوع‌دوستی برگرفته از فرهنگ اصیل ایرانی در فعالیت‌های داوطلبانه یاد کرد و افزود: امسال برای پنجمین سال، طرح باران مهربانی را با محوریت امنیت غذایی برای مادران باردار به اجرا در می‌آوریم.

رافع در تشریح طرح باران مهربانی جهت امنیت غذایی مادران باردار گفت: در این طرح بر اساس دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در جهت فرزند‌آوری و افزایش جمعیت کشور مادران باردار نیازمند طی ۹ ماه تحت پوشش حمایتی قرار می‌گیرند که هم اکنون ۵۰۰ مادر باردار توسط ان‌جی‌اوها و مددکاران در سطح کشور شناسایی شده‌اند.

وی عنوان کرد: هزینه حمایتی هر مادر باردار در طول ۹ ماه یک میلیون تومان است که در قالب سبد غذایی ارائه می‌شود. همچنین در زمان زایمان نیز هدیه از طرف داوطلبان جمعیت هلال احمر به آنان اهدا می‌شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه تاکنون ۱۵۰۰ مادر باردار نیازمند برای طرح باران مهربانی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: ۵۰۰ مادر باردار تحت حمایت قرار می‌گیرند. امیدواریم با کمک خیّرین بتوانیم تمام مادران باردار نیازمند را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

رافع در ادامه به توجه به رونمایی از باشگاه خدمات الکترونیکی داوطلبان که خدماتی از جمله در حوزه‌های گردشگری و بیمه ارائه خواهد داد، گفت: عضویت در این باشگاه برای داوطلبان و اعضای هلال احمر امکانپذیر است و درجات طلایی، نقره‌ای و برنزی تعریف می‌شود. بنابراین فقط در طرح برنزی حق عضویت رایگان است.

وی در ادامه با ابراز اینکه از ۱۴ آذر سال ۹۳ تا ۱۴ آذر سال ۹۴، دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تحت حمایت‌های مشاوره، بهداشت، آموزش، معیشتی و درمان قرار گرفتند، بیان داشت: در این مدت ۱۸۰ هزار داوطلب  در این طرح‌ها مشارکت داشتند و آمار داوطلبین ما در سراسر کشور نیز به ۷۱۷ هزار نفر افزایش یافته است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در برنامه هشتمین آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه و واقفین برتر جمعیت هلال احمر، سفیر صلح این سازمان نیز معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس مردم و خیرین برای مشارکت در طرح‌های حمایتی سازمان داوطلبان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به خانه‌های داوطلب و یا شعب هلال احمر ارائه دهند و یا به شماره حساب ۱۵۰۰۰۰۰۰۴۲ نزد بانک‌های ملی، ملت، پاسارگاد، رفاه کارگران و اقتصاد نوین و همچنین از طریق تلفن همراه با گرفتن شماره #۵۱۵۱*۷۳۳* کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “زنان باردار ۹ ماه حمایت غذایی می‌شوند”

  1. هداکولیان گفت:

    سلام خسته نباشیدمن حامله ام ۱۲هفته دارم شوهرم هم بیکاره پول نداریم یه نون بخریم میشه ازنظرمالی کمکم کنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار