بسیاری از مشکلات روحی و روانی فرزندان ریشه در دوران جنینی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101468
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
پژوهشگر علوم قرآنی و روانشناسی:
شاخص : پژوهشگر علوم قرآنی و روانشناسی گفت:زن‌ها می‌توانند در دوران بارداری محبت دینی و احساس معنوی را در سه ماه دوم زندگی به جنین منتقل کنند بسیاری از مشکلات روحی و روانی فرزندان ریشه در این زمینه دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سعید عزیزی استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم قرآنی و روانشناسی صبح امروز در همایش تجلیل از معلمان و دانشجویان نخبه بسیجی که به مناسبت هفته معلم در سالن آمفی تئاتر استانداری برگزار شد، با بیان اینکه افسردگی و خستگی زیاد عدم نشاط در جامعه را فراهم می‌آورد، اظهار کرد: خستگی زاییده ذهن انسان‌هاست چراکه مشکلات در ذهن شکل می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: اگر ذهن افراد آشفته باشد قطعا در زندگی تاثیر آن‌ها اثر منفی گذاشته و مشکلات جدی را به وجود خواهد آورد اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آرامش را باید در محیط خانواده و ذهن خود دنبال کنیم.

عزیزی با بیان اینکه بانوان ذهن شنیداری دارند، خاطرنشان کرد: زن با گویش و گفتمان مثبت به آرامش می‎‌رسد و بهترین فرد در زمان درک بحران‌های عاطفی برای بانوان، همسر آنان است.

پژوهشگر علوم قرآنی و روانشناسی افزود:  باورمندی در بانوان قوی‌تر از آقایان است و اگر به باور مثبت برسند آن را اعتقاد تلقی کرده و در مقابل اعتقاد منفی  را خرافات می‌پندارند.

وی در ادامه تشریح کرد: اعتقادات معنوی مردان به مراتب از زنان ضعیف‌تر است؛ زنان حس‌های معنوی و  نشاط درونی خود را در دوره جنینی ۵ تا ۷ ماهگی زندگی به جنین منتقل می‌کنند که بسیاری از مشکلات روحی و روانی فرزندان ریشه در این زمینه دارد.

عزیزی با اشاره به لزوم گرامیداشت معلمان در جامعه،تصریح کرد: کاری که آموزگار انجام می‌دهد را هیچ مادری در حق فرزند خود انجام نمی‌دهد و اگر این شغل شریف با  عشق همراه نباشد تحمل آن بسیار مشقت‌آور است.

پژوهشگر علوم قرآنی و روانشناسی در ادامه افزود: معمولا بانوان مباحث ماورایی و متافیزیک را بهتر درک می‌کنند چون لطافت روح دارند و به همین دلیل است که خانمها در بحرانهای ذهنی بیشتر به سمت این مباحث می‌روند.

عزیزی با اشاره به ویژگی بصری بودن آقایان تصریح کرد: رعایت ۳ نکته در زندگی به آرامش رسیدن مرد‌ها کمک می‌کند، به انتظار مرد نشستن در خانواده، استقبال و بدرقه مردان کمک بسزایی به آرامش مردان در زندگی می‌کند.

عزیزی ابراز کرد : مقایسه زندگی خود با دیگران انسان را بهم می ریزد بنابراین تا جایی که ممکن است باید از قضاوت ناخواسته و مقایسه کردن پرهیز شود؛ پررنگ کردن تفاوت‌ها و مقایسه کردن سبب تباهی زندگی می‌شود که شاید فرصتی برای جبران آن‌ها وجود نداشته باشد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار