زنان داعش در موصل کودکانشان را سپر انسانی قرار می‌دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 141348
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۱۰
شاخص : فرماندهان ارتش عراق می‌گویند اعضای خانواده‌های گروه تروریستی داعش وارد عرصه جنگ مربوط به موصل شده‌اند.

به گزارش شاخص،فرماندهان ارتش عراق می‌گویند خانواده‌های اعضای داعش برای جلوگیری از پیشروی‌های ارتش در شهر «موصل» مستقیماً وارد درگیری‌ با نیروهای عراقی شده‌اند.

خبرگزاری آسوشتیدپرس از قول فرماندهان ارتش عراق نوشته زنان داعش در حال تیراندازی به سمت تیروهای ارتش عراق و استفاده از فرزندان خودشان به عنوان سپر انسانی هستند.

از زمان آغاز عملیات بازپس‌گیری شهر موصل از حدود ۹ ماه پیش، گروه تروریستی داعش بارها با استفاده از سپر انسانی عملیات آزادسازی موصل را کند کرده است.

«سامی العریدی»، از فرماندهان عملیات موصل گفت: «زنان، در حالی که کودکانشان را درست در کنارشان دارند می‌جنگند. این باعث می‌شود که ما در استفاده از حملات هوایی برای پیشروی تردید داشته باشیم. اگر به این خاطر نبود، کار ظرف چند ساعت تمام می‌شد.»

وی اضافه کرد: «تقصیر کودکی که پدرش جنایتکار است چیست؟ در همین حین، مردان من هنوز دارند تلفات می‌دهند. همین امروز ۱۴ نفر از ما زخمی شدند.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته زنان اقدام به انجام حملات انتحاری علیه نیروهای ارتش عراق هم کرده‌اند. هفته گذشته سه عامل انتحاری زن با مخفی شدن در میان شهروندان در حال فرار، دست‌کم سه سرباز را به قتل رساندند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار