زنان ۱۰درصد از جامعه معتادان را تشکیل می‌دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173761
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با بیان اینکه 10درصد معتادان جامعه نیز زنان هستند، گفت: اکثر این زنان قربانیان اعتیاد خانواده‌ اند و مواد مخدر پدر، برادر و یا همسر خود را جابه‌جا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، معصومه مرادیان شب گذشته در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استانداری قزوین اظهار کرد: ۵۲ درصد زندانیان مواد مخدر کشور را زنان و ۴۸ درصد را مردان تشکیل می‌دهند که نشان دهنده میزان شیوع اعتیاد میان زنان است.

وی اضافه کرد: فقر یکی از عوامل مهم اعتیاد در جامعه زنان است که موجب شده حدود ۱۰ درصد از کارتن‌خواب‌های جامعه ما بانوان باشند.

این مسئول با بیان اینکه ۱۰درصد معتادان جامعه نیز زنان هستند، افزود: اکثر این زنان قربانیان اعتیاد خانواده‌ اند و مواد مخدر پدر، برادر و یا همسر خود را جابه‌جا می‌کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اذعان کرد: در همین زمینه مراکز ملی اعتیاد در افغانستان تشکیل شده است تا این زنان را کاملا مورد مطالعه و بهبود قرار دهد که پیشنهاد می‌دهیم در ایران نیز این مراکز راه اندازی شوند.

وی با بیان اینکه یک ‌سوم مصرف‌‌کنندگان موادمخدر زنان هستند، گفت: از هر ۶ معتادی که مورد معاینه و بهبود قرار می‌گیرد یک مورد را زنان تشکیل می‌دهند.

مرادیان عنوان کرد: زنان می‌توانند منتقل کننده ویروس ایدز به نوزادان و جنین‌ باشند و همین مسئله کافی است که به اعتیاد زنان بیش‌ از پیش پرداخته شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار