زنگ افتتاح نمایش قاقمان در قزوین به صدا درآمد
کد خبر: 112310
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛
شاخص : مراسم افتتاحیه نمایش صحنه‌ای "قاقمان" عصر روز گذشته با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در سالن کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم افتتاحیه نمایش صحنه‌ای “قاقمان” با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، توحید معصومی مدیر امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری وجمعی از استادان، پیشکسوتان، هنرمندان و مسوولان عصر روز گذشته در سالن کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار شد.

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی در این مراسم با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی قزوین گفت: قزوین از هنرمندان جوان و خوش فکری برخوردار است که در صورت حمایت می‌توانند در سطح ملی افتخار آفرین باشند.

وی افزود: اکثر اتفاق‌های خوب تئاتر کشور به همت جوانان شهرستان‌ها رقم می‌خورد و تجربه سال‌های گذشته ثابت کرده است که استعدادهای جوان و سرمایه‌های هنری را بیرون از پایتخت باید جستجو کرد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی یادآور شد: در مرکز هنرهای نمایشی در نظر داریم، تئاتر مراکز استانی را تقویت کنیم و در این زمینه اقدامات خوبی را در دومین مهرواره تئاتر ماه آغاز کرده‌ایم و بر اساس جدول زمان بندی ۹ نمایش از کل کشور در مهرواره به روی صحنه خواهد رفت که نمایش «خاک شیرین»  از استان قزوین در این لیست جای دارد.

۱۹۷۲۰۳۰

تولید آثار نمایشی فاخر حق جوانان و مردم قزوین است

در ادامه این برنامه علی هوشمند رییس حوزه هنری قزوین، بهره مندی مردم از فضاهای مناسب هنری و تولید آثار نمایشی فاخر را حق جوانان و مردم شریف قزوین برشمرده و گفت: هنرمندان سفیران خوبی برای بازنمایی ارزش‌های والای انسانی و اسلامی هستند.

در پایان  این مراسم با حضور «کوروش زارعی» زنگ اجرای نمایش قاقمان به صدا درآمد.

نمایش صحنه‌ای «قاقمان» به نوشته «حامد مکملی» و کارگردانی «مرتضی نجفی»، داستان کسانی است که می‌خواهند از زشتی و پلیدی‌های خود ساخته بگریزند.

آدم‌هایی که پلیدی درونشان را به بیرون نسبت می‌دهند و از فضای بیرون می‌گریزند و می‌کوشند که میان این هیاهوی مسخ شدگی راهی برای ادامه‌ی زندگی پیدا کنند…

«قاقمان» می‌کوشد، ضمن پاسداشت اخلاق، سنت‌های غنی و اصیل بومی با رویکردی انتقادی، سبک زندگی به ظاهر مدرن را به چالش  بکشد.

این نمایش از ۸ تا ۱۷ شهریور همه روزه ساعت: ۱۹:۳۰ به روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار