ایران جانبی

» زنگ نماز همانند زنگ‌های درسی جدی گرفته شود/ فعالیت ۷۰دستگاه استان در عرصه نماز ارزیابی شد
کد خبر: 199987
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
رئیس ستاد اقامه نماز قزوین:
شاخص : رئیس ستاد اقامه نماز قزوین گفت: در استان ۲۰۰ مدرسه وجود دارد که نماز خانه ندارند و تقاضا داریم که به این مسائل توجه بسیاری شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، پنجمین اجلاس استانی نماز و مدرسه صبح امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام قریش موسوی در این اجلاس استانی اظهار کرد: این مراسم فقط یک اجلاس نیست و در تمام شهرستان‌ها از جمله آوج، آبیک، البرز برپا شده و همچین در بویین زهرا و تاکستان هم برگزار خواهد شد.

وی افزود: این اجلاس منحصرا یک جلسه نیست و از ادارات کل درخواست داریم تا نشست نمازی را اجرایی کنند و برگزار شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان ابراز کرد: از سوی مدیرکل آموزش و پرورش و استانداری دستور داده شده که نشست نماز برگزار شود که برای برپایی این نشست باید مدارس تامین شوند زیرا اکنون مدارس ۶۰۰ نفره‌ای وجود دارند که نماز خانه ندارند.

این مقام مسئول گفت: برای بهبود روند نشست‌های نمازی نیز ۱۰۰ نشست با اولیا و ۲۰۰ نشست با دانش آموزان ترتیب داده شده و همچنین کلاس‌هایی برای تربیت مربی با همکاری و پاسخگویی اساتیدی از قم صورت گرفته است.

موسوی ادامه داد: همچنین برای آقایان و بانوانی که عضو انجمن اولیا مدارس هستند اساتیدی از قم ترتیب داده ایم تا در جلسات شرکت کنند و در مسائل مدارس توانمند شوند.

خیرین در ساخت نمازخانه برای مدارس همت کنند

رئیس ستاد اقامه استان افزود: این اجلاس امروز برگزار شده تا اجرای نشست نماز مدارس را مزین کنیم و در درجه اول نیازمند رفع کمبود نمازخانه ها در مدارس هستیم که امیدوارم بتوانیم مدارسی که فاقد نمازخانه هستند را تامین کنیم.

موسوی تاکید کرد: در استان ۲۰۰ مدرسه وجود دارد که نماز خانه ندارند و تقاضا داریم که به این مسائل توجه بسیاری شود و پیشنهاد ما این است که خیرینی که برای تاسیس مدارس هزینه‌های میلیاردی تقبل می‌کنند در ساخت نمازخانه‌های مدارس هم اقدام کنند.

رئیس ستاد اقامه استان گفت: از حوزه‌های علمیه استدعا داریم تا روحانیونی را تربیت کنند که در آینده بتوانند رهنمود خوبی برای دانش آموزان باشند و همچنین از دانشگاه فرهنگیان تقاضا داریم که در گزینش‌ها دقت کنند و از نیروهای خود بخواهند که در موضوع نماز بکوشند.

موسوی تاکید کرد: از آموزش و پرورش درخواست داریم که در انتخاب مدیران دقت کند و از آن‌ها بخواهند که خودشان در نماز مدرسه شرکت کنند تا دانش آموزان هم تشویق شوند.

کاری کنید پای نسل جوان برای اقامه نماز به مساجد باز شود

این مقام مسئول ادامه داد: زنگ نماز همانند زنگ‌های درسی جدی گرفته شود و همچنین استدعا داریم روحانیونی که در مساجد هستند والدین را تشویق کنند که فرزندان را با نماز و مسجد آشنا کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز افزود: اگر پیوند مسجد و مدرسه دستوری باشد فایده‌ای ندارد؛ باید برای این پیوند پدران نیز فرزندان خود را تشویق و تربیت کنند و همچنین باید مدیران و دانش آموزان با یکدیگر در مساجد مشغول به نماز خواندن شوند.

موسوی گفت: از امام جمعه درخواست داریم که در خطبه ها از والدین بخواهند که فرزندان خود را به نماز دعوت کنند و آن ها را با مساجد انس دهند.

این مقام مسئول بیان کرد: همان طور که معتقد هستیم انقلاب زمینه ظهور امام زمان(عج) است باید دل‌ها را هم احیا کنیم؛ انتظار ما از مدیران این است همانطور که ادارات را مدیریت می‌کنند و برای مدیریت در صف می‌ایستند نیز عضو هیئت امنای مسجد هم شوند چه بسا که خانه خدا فضیلت بسیار بیشتری دارد.

وی افزود: بدانید که نماز ستون دین است و نماز اولین سوال روز قیامت است پس فرزندانتان را با نماز و مسجد آشنا و آن‌ها را بسیار تشویق کنید.

موسوی در آخر تاکید کرد: ۷۰ دستگاه در استان در زمینه نماز ارزیابی شدند که ۲۴ دستگاه فعالیت بیش از ۹۰ درصد داشتند، حدود ۲۸ دستگاه بین ۸۰ تا ۹۰ درصد فعال بودند، حدود ۵ دستگاه قابل قبول و مابقی موارد قابل تذکر و توبیخ بودند.

انتهای پیام/۱۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار